Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Disney Plus Şifre Paylaşımını Engelleyeceğini Açıkladı

Disney Plus, Netflix'in hesap paylaşımı kısıtlamasına olumlu baktığını ve 2024'te aynı politikayı izleyeceklerini açıkladı.

Netflix’in şifre paylaşımı kısıtlamasından sonra aynı adımı Disney Plus’ın da atacağı açıklandı. Disney CEO’su Bob Iger, parola paylaşımı yasağının 2024’te yürürlüğe gireceğini söyledi ve haberi resmi olarak doğruladı. Iger, “Hesap paylaşımını ele almanın yollarını ve ödeme yapan abonelerin hesaplarını arkadaşları ve aileleriyle paylaşmaları için en iyi seçenekleri aktif olarak araştırıyoruz. Bu yılın ilerleyen zamanlarında abone sözleşmelerimizi ek şartlar ve paylaşım politikalarımızla güncellemeye başlayacağız ve 2024’te para kazanmayı sağlayacak taktikleri uygulamaya koyacağız.” dedi.

Iger ayrıca, platformun karlılığını artırmaya çalıştıkları için hesap paylaşımını bir an önce engellemeleri gerektiğini belirtti. Bu arada alınan son haberlere göre Disney Plus, daha önce hiç yaşanmamış bir abone kayıyla karşı karşıya kaldı. Özellikle Atatürk dizinin iptali ve bazı ülkelerin yerli yapımlarının kaldırılması, abone kaybını büyük oranda ateşledi. Bu yüzden şifre paylaşımının kaldırılması da platform için oldukça olumsuz bir adım olacak gibi görünüyor.

Disney Plus Büyük Abone Kaybı Yaşıyor

Disney Plus

Parola paylaşımı, Disney Plus’ın duyurduğu tek değişiklik değil çünkü platformun abonelik ödemelerinde de artışa gidilecek. Ülkemizde abonelik fiyatı şu anda 65 TL ve ABD’de 10 dolar. Ekim 2023’te ABD abonelik ücretleri 14 dolara yükselecek. Bu da ülkemizdeki abonelik fiyatının yeniden artış yaşayacağı anlamına geliyor. Akış hizmetlerinin abonelik fiyatları son aylarda artış yaşamaya devam ediyor.

Netflix’in hesap paylaşımı kısıtlamasından sonra abonelerinde düşüş yaşanmıştı. Elbette bu düşüş büyük kayıplara yol açmadı ancak durum Disney için böyle olmayacak. Çünkü şirket şu anda zor ekonomik koşullardan geçiyor ve maliyetleri azaltmaya çalışıyor. Hatta Apple’ın, Disney’i satın alacağı uzun süredir tartışılıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.