Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Disney Plus’tan King Kong Dizisi Geliyor

Yakın zaman önce ülkemizde faaliyet göstermeye başlayan dijital yayın platformu Disney Plus, King Kong'a dayanan yeni bir dizi üzerinde çalışıyor.

Marvel ve Star Wars gibi çok sevilen serileri bünyesinde barındıran Disney Plus, MonsterVerse’ün ikonik canavarlarından birine dizi yapıyor. Deadline‘ın haberine göre streaming platformu bir süredir King Kong dizisi üzerinde çalışıyor. Geliştirmenin çok erken bir aşamada olduğu ve orijinal bir hikayenin kaleme alındığı bildiriliyor.

Daha önce pek çok sinema filminde karşımıza çıkan King Kong, ilk kez bir diziye uyarlanacak. Projenin yapımcılığını, Conjuring, Aquaman ve Hızlı ve Öfkeli 7 gibi filmlerin yönetmeni James Wan tarafından kurulan prodüksiyon şirketi Atomic Monster üstleniyor.

King Kong Dizisi Yapım Aşamasında

king kong dizisi

Disney Plus’ın King Kong dizisi, “Skull Island’a dönüş ve yeni bir Kong’un doğuşuyla birlikte klasik canavar hikayesini modern çağa getiren bir aksiyon-macera draması” olarak tanımlanıyor. Seri, ikonik canavarın orijinal hikayesini oluşturan mitolojiye yeni bir yorum getirecek.

Hikayeyi, Oyuncak Hikayesi 4 ve Thor: Ragnarok’taki çalışmalarıyla tanınan Amerikalı senarist Stephany Folsom kaleme alıyor. Yukarıda da söylediğim gibi King Kong daha önce bir televizyon dizisinin yıldızı olmamıştı. İkonik canavarı en son 2021’de vizyona giren Godzilla vs. Kong filminde izlemiştik. Bu arada Netflix, Skull Island isimli bir King Kong animesi geliştiriyor. İlgiyle beklenen dizinin bu yıl içinde yayınlanması bekleniyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.