Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Disney Plus Fiyatları Artıyor! (Reklamlı Üyelik Geldi)

ABD'deki Disney Plus fiyatları, aralık ayından itibaren 3 dolarlık artışla 11 dolara yükselecek. Şirket ayrıca platforma reklam destekli yeni bir abonelik seçeneği getirdiklerini de açıkladı.

Streaming pazarının en iddialı platformlarından Disney Plus, ABD’deki enflasyon oranlarının artışına paralel olarak abonelik fiyatlarına zam yaptı. Çevrimiçi dizi ve film servisine üye olmak isteyen Amerikalı kullanıcılar, artık aylık 8 dolar yerine 11 dolar ödeyecekler. Yıllık üyelik ücreti ise 80 dolar olarak güncellendi.

Yayın hayatına Kasım 2021’de başlayan Disney Plus, aylık 7 dolardan çıkış yapmıştı. Mart 2021’de 8 dolara yükselen üyelik fiyatı, yeni zammın ardından ikinci kez artırılmış oldu. Şirket ayrıca uzun zamandır dillendirilen reklam destekli yeni abonelik katmanını da resmi olarak açıkladı. Platformu eski fiyattan yani 8 dolardan kullanmak isteyen kişiler, reklamlı üyeliğe geçebilecekler.

Disney Plus Fiyatı ABD’de Zamlandı

disney plus fiyat zam

Reklamsız premium aboneliği tercih edenlerin ek 3 dolar daha ödemesi gerekecek. Disney Plus, Hulu ve ESPN Plus’ı Basic (reklamlı) ve Premium (reklamsız) olmak üzere iki ayrı katman olarak sunacak. Hulu Basic ayda 8 dolara, Hulu Premium ise ayda 15 dolara mal olacak. Reklamlı ESPN Plus üyeliği ise aylık 10 dolar veya yıllık 100 dolara satın alınabilecek. Fiyat güncellemesi ve yeni üyelik seçenekleri 8 Aralık’tan itibaren geçerli olacak.

Disney Plus, 2 Temmuz 2022 itibarıyla toplamda 152,1 milyon aboneye ulaştı. Geçen yıldan bu yana küresel olarak yüzde 31 büyüyen streaming servisi, ABD ve Kanada’da 44,5 milyon, dünya genelinde ise 93,6 milyon üyeye sahip. Öte yandan yeni zammın, Türkiye’deki Disney Plus fiyatlarına etkisi olur olmaz mı ileride göreceğiz. Haziran ayında ülkemizde faaliyete geçen platform, aylık üyelik bedelini 34,99 TL olarak belirlemişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.