Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Disney Plus Abone Sayısı Netflix’i Titretecek Türden!

Disney'in abone sayısı, Marvel Studios ve Lucasfilm gibi devlerin yeni filmleri ve dizileri sayesinde inanılmaz bir artış gösterdi.

Netflix, hizmete reklam getirmek gibi azalan abone sayılarını dengelemenin yollarını aramaya devam ederken, Disney Plus abone sayısı ile rakiplerine adeta korku saldı. Sektörün devi olan Disney’in film ve dizi platformunun abone sayısı 140 milyon olarak açıklandı. Yakında Türkiye’ye gelecek olan hizmetin abone sayısının daha da artması muhtemel.

Disney Plus abone sayısı son çeyrekte 7.9 milyon artarak, Şubat ayı kazanç çağrısı sırasındaki 129.8 milyon ve Nisan 2021’de 103,6 milyon olan toplamı 137.7 milyona çıkardı. Disney Plus abone sayısı, tüm pazarlardaki Disney Plus abonelerinin toplamı alınarak hesaplandı. Bu abonelerin 87 milyonu ana şirketten gelirken, Hindistan’a özel Hotstar ise 50 milyon aboneye ulaştı.

Disney Plus Abone Sayısı Çığ Gibi Büyüdü

Disney Plus Abone Sayısı

Disney ayrıca sırasıyla 22,3 milyon ve 45,6 milyon aboneye sahip ESPN Plus ve Hulu hizmetlerinin de sahibi. Kombine olarak bu bahsettiğimiz iki hizmet ise, Şubat ayındaki 196,4 milyon aboneye kıyasla 205.6 milyon aboneye ulaştı. Hotstar ise, Disney Plus abone tabanının en hızlı büyüyen hizmeti olup, temel küresel abone sayısı için yüzde 28’e kıyasla yıldan yıla yüzde 42 büyümeyi başardı.

Disney Plus abone sayısı günden büyümeye devam edecek gibi görünüyor. Bir sonraki Star Wars dizisi Obi-Wan Kenobi 25 Mayıs’ta vizyona girecek. Bunu 8 Haziran’da Ms. Marvel ve Guardians of the Galaxy Holiday Special takip edecek. She-Hulk, What If…? 2. Sezon ve The Mandalorian 3. Sezon da bu yıl çıkış yapacak ancak henüz bir çıkış tarihi açıklanmadı.

Disney Plus Türkiye ne zaman gelecek sorusu da cevap buldu. Endüstri devinin dijital yayın platformu, 14 Haziran‘da ülkemizde yayın hayatına giriş yapacak. Peki, Disney Plus Türkiye fiyatı ne kadar olacak? Platformun aylık üyelik ücreti 34.99 TL, yıllık abonelik fiyatı ise 349.99 TL olacak. Türkiye’ye özel tanışma paketi ile bu ücreti yıllık 279.90 TL’ye düşürebileceğinizi de hatırlatalım!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.