Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Discord Yaş Değiştirme Nasıl Yapılır? 3 Basit Adım

Dünyanın en popüler sohbet platformlarından Discord'da bazen çeşitli nedenlerden ötürü yaşınızı değiştirmeniz gerekebilir. Bu rehberimizde, birkaç basit adımla Discord'daki yaşınızı nasıl değiştirebileceğinizi göstereceğiz.

Discord Yaş Değiştirme Nasıl Yapılır? – Arkadaşlarınız, aileniz veya bir ilgi alanını paylaştığınız diğer kişilerle kolayca iletişim kurmanıza olanak tanıyan bir sesli ve yazılı sohbet platformu olan Discord, hem masaüstü hem de mobil cihazlarda ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Platform, başlangıçta oyunculara yönelik bir yerken, bugün işletmelerin dahi müşteriyle iletişim kurduğu bir ekosisteme dönüştü.

Hesabınızdaki yaş bilgisi, Discord deneyiminizin önemli bir unsurudur. Zira bu, platformda erişebileceğiniz içerik, katılabileceğiniz sunucular ve sohbet ettiğiniz kişiler üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Discord, yaş doğrulama politikasını çok ciddiye alır ve kayıt sırasında istemeden yaşınızı yanlış girdiyseniz, atmanız gereken birkaç adım vardır.

Discord’da Yaş Nasıl Değiştirilir?

discord yaş nasıl değiştirilir

Discord’da yaş değiştirmek istemenizin birkaç nedeni olabilir. Belki de istediğiniz oyunları oynayacak yaşta değilsiniz ya da sunucudaki herkesle yaşınızı paylaşmak istemiyorsunuz. Çok çeşitli içeriğe sahip geniş bir platform olan Discord, 18 yaşından küçükler için uygun olmayan çok sayıda sunucu barındırıyor. Hesabınızdaki yaş bilgisi, hassas bilgi ve içerik barındıran sunuculara katılıp katılamayacağınızı belirliyor.

Kaydolurken yaş doğrulaması olmamasına rağmen, hesabınızı oluşturduktan sonra bilgilerinizi değiştirmek için bazı talimatları yerine getirmeniz gerekiyor. Bu rehberimiz sayesinde Discord yaş değiştirme hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz. Hesabınızdaki yaş bilgisini değiştirmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Discord Yaş Değiştirme

1. Bir Talep Gönderin

discord yaş değiştirme

Discord yaşı değiştirme sürecinin ilk adımı, Destek sayfasından bir talep göndermektir. Yardım merkezinin üst kısmında Bir talep gönder seçeneğini görmelisiniz. Buna tıkladıktan sonra Sana nasıl yardımcı olabiliriz? yazan yerin altındaki açılır menüden Güvenlik seçeneğine basın. Talebinizi doğru başlık üzerinden iletmek, itirazınızın daha kolay ve hızlı bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olur.

2. Formu Doldurun

discord yaşı değiştirme

Açılan formda hesabınızı tanımlamaları için E-posta adresinizi girin. Nasıl Yardımcı olabiliriz? başlığının altındaki açılır menüden İtirazlar, Yaş Güncellemesi, diğer sorular seçeneğine basın. Ardından Konu ve Açıklama kısımlarını uygun şekilde doldurun.

3. Fotoğraflı Kimliğinizin Bir Kopyasını Gönderin

discord yaş

Son ve belki de en kritik aşamaya geldik. Discord yaş değiştirme talebinizi güçlendirmek için bir fotoğraflı kimlik belgesi göndermelisiniz. Discord bu sayede yaşınız hakkında yalan söylemediğinizi belirler. Fotoğraflı bir ehliyet, pasaport veya kimlik belgesi yaş kanıtı olarak kabul edildiği için bunlardan herhangi birinin fotoğrafını çekip yükleyebilirsiniz.

Bunun için sayfanın en altındaki Dosya ekle veya dosyaları buraya bırak seçeneğine tıklayın ve fotoğrafı ekleyin. Tüm bilgilerini eksiksiz bir şekilde girdiğinizden emin olduktan sonra Gönder butonuna basın. Her ne kadar ek dosya göndermek isteğe bağlı olsa da, Discord yaşı değiştirmek için muhakkak kimlik doğrulama yapmanız gerekiyor. Aksi takdirde yaş değişikliği talep edemezsiniz.

Discord’da yaşınızı değiştirmek uzun ve zahmetli bir süreç gibi görünse de, aslında son derece basittir. İlgili belgeleri ve fotoğraflı kimliğinizi kullanarak yaşınızı doğrulayabildiğiniz sürece talebiniz kısa sürede kabul edilecektir. Daha fazlası için aşağıdaki başlıklarımıza göz atabilirsiniz:

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.