Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Discord Xbox Konsollarına Geldi!

Microsoft, Xbox One ve Xbox X/S konsollarına Discord entegrasyonu getiriyor. Şimilik belirli grupla test yapılsa da, bu birleşmenin devam edeceği kesin gibi görünüyor.

Özellikle oyun sektörünün oldukça geliştiği bu dönemlerde iletişim için kullanılan Discord, internet bağlantısı olan hemen hemen her cihazda mevcut olabiliyor. Oldukça kolay ve pratik bir kullanışa sahip olan iletişim platformu, artık başka bir konsol devi tarafından desteklenecek. Microsoft, Discord entegrasyonunun Xbox One ve Xbox Series X | S‘e geldiğini duyurdu.

İki konsoldan birine sahip kişiler yakında ses kanallarında yer alabilecek ve diledikleri kişilerle sohbet edebilecek. Ayrıca listesine eklediği arkadaşlarının ne oynadığını da görebilecek olan konsol kullanıcıları, mobil ve PC fark etmeksizin bağlanan herkesle konuşabilecek. Bu platformlar arası işlevsellik, Xbox hayranlarının uzun süredir istediği bir durumdu.

Discord, Xbox Kullanıcılarında Test Ediliyor

Discord

Belirli Xbox Insider üyeleri, 20 Temmuz 2022‘den itibaren Discord‘u deneyebilir. Erişim elde eden şanslı azınlıktan biriyseniz, her iki hesabınızı da birbirine bağladığınızdan emin olun. Bu zaten işin en kolay kısmı sayılıyor. Şimdilik belli kişiler bu özelliğe erişebiliyor olsa da yakın zamanda tüm kullanıcıların erişebilecek olması.

Genel kullanıma sunma için bir lansman tarihi belli olmasa da Microsoft, yakında geleceğini bildirdi. Zaten bu tarz yeniliklerin önce belirli grup ile test edilmesi ve alınan tepkilere göre hareket edilmesi oldukça olasıdır. Ancak oyuncuların bu platformu ne derece kullandığı ve ne kadar sevdiği de bariz ortada. Bu yüzden bu desteğin kesilmeyeceğini öngörüyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.