Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Discord’un Bilinmeyen 5 Gizli Özelliği (Şaşırma Garantili)

Günümüzün en popüler sohbet platformlarından biri olan Discord, çoğu insanın bilmediği bazı gizli özelliklere sahip. İşte öğrenince çok şaşıracağınız o özellikler!

Eğer oyunsever biriyseniz, Discord nedir ne işe yarar sorusunun cevabını muhtelemen biliyorsunuzdur. Fakat biz yine de kısaca açıklayalım. Discord, dünyanın her yerindeki insanlarla anlık olarak sohbet edebileceğiniz, kendi sunucularınızı kurabileceğiniz veya mevcut sunuculara katılabileceğiniz bir iletişim platformudur.

Kullanımı son derece kolay olan uygulama, aslında çoğu insanın haberdar olmadığı bazı gizli özelliklere sahip. Bu rehberimizde. öğrenince çok şaşıracağınız 5 bilinmeyen Discord özelliğini sizlerle paylaşıyoruz.

Ses Çıkaran Yön Tuşları

discord kıyasol tuşları

Discord kısayol tuşları, uygulama içinde gezinirken işinizi büyük ölçüde kolaylaştırır. Discord’daki tüm önemli kısayolları gösteren menüye CTRL + / tuşlarına aynı anda basarak ulaşabilirsiniz. İşin en ilginç yanı sıra, açılan pencerenin sağ üst köşesindeki yön tuşlarına bastığınızda sesler çıkıyor. Eğer, Konami’nin efsanevi müzik ve dans oyunu Dance Dance Revolution’ı deneme şansınız olduysa, bu seslere aşina olacaksınızdır.

Discordo Sesi

disord discordo

Ekranın sol üst köşesinde Discord simgesinin yer aldığı bir ana sayfa düğmesi bulunur. Bu düğmeye 15 kez tıklayın ve uygulamayı kapatın. Daha sonra Discord’u açtığınızda ve ana sayfa tuşuna üst üste bastığınızda Discordo sesini duyacaksınız. Bunu kapatmak için ana sayfa düğmesine 15 kez tekrar tıklamanız yeterlidir.

Muz Simgesi

discord muz simgesi

Ekranın sağ üst köşesinde bir arama çubuğu bulunur. Eğer uygulamada var olmayan bir şey ararsanız, büyüteç ikonu ile “sonuç bulunamadı” mesajı alırsınız. Eğer arama butonuna üst üste tıklarsanız, büyüteç simgesinin bir anlığına muza dönüştüğünü göreceksiniz.

Raging Demon

discord raging demon

CTRL + / tuşlarına basarak kısayol menüsünü tekrar açın ve ardından H, H, sağ ok tuşlarına, N, K tuşlarına basın. Ekranda, Street Fighter’ın Akuma’nın imza hareketi olan Raging Demon’ın hızlı bir animasyonu oynayacaktır.

Snek Oyunu

discord snek oyunu

Var olmayan bir Discord sayfası yüklemeye çalışırsanız, Discord’da Snake oyunu oynayabilirsiniz. Örneğin bu 404 sayfasına tıkladığınızda sağ tarafta çıkan GIF’teki yılan ikonuna basın. Ardından açılacak yeni pencerede ‘Snek’ oynayabilirsiniz.

Discord ile ilgili diğer içeriklerimiz için aşağıdaki başlıklara göz atabilirsiniz:

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.