Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Discord Şifresini Unuttum Diyenlerin Yapması Gerekenler

Oyun dünyasının bir numaralı sohbet platformu Discord'da şifrenizi unutmuş olabilir veya daha güçlü bir parola kullanmak isteyebilirsiniz. Discord hesap şifrenizi sıfırlamak ve değiştirmek son derece kolaydır. Nasıl yapacağınızı rehberimizden öğrenebilirsiniz.

Discord Şifresini Unuttum: Parola Değiştirme ve Sıfırlama – Başlangıçta çoğunlukla oyuncuların tercih ettiği bir platformken, bugün her türlü ilgi alanına ve konuya hitap eden devasa bir sohbet uygulamasına dönüşen Discord, sahip olduğu özelliklerle kullanıcılara geniş bir özgürlük alanı sunuyor. Fakat bir gün hesabınıza girmeye çalışırken Discord şifresini unuttuğunuzu fark ettiniz. Ya da kullandığınız parolayı yenisiyle değiştirmek istiyorsunuz.

Peki, bu durumda ne yapmalısınız? Discord şifre değiştirme ve sıfırlama işlemi son derece kolaydır. Hesap parolanızı hem mobil hem de masaüstünden değiştirmeniz ve sıfırlamanız mümkün. Bu rehberimizde, Discord şifresini unuttum diyenlerin imdadına koşuyoruz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan, rehberimizdeki adımlara geçelim.

Discord Şifresini Unuttum Ne Yapmalıyım?

Discord Şifre Sıfırlama

Hesap şifrenizi hatırlayamıyorsanız, şifreyi sıfırlamak için hesabınızla ilişkili e-posta adresini veya telefon numarasını kullanın. Bunu masaüstü ve mobil cihazlarda nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Masaüstü:

discord şifremi unuttum

Discord şifrenizi masaüstünde sıfırlamak için önce bilgisayarınızda Discord uygulamasını başlatın. Dilerseniz tarayıcınızdan Discord’un web sitesine de girebilirsiniz. Discord’daki giriş ekranında, E-posta veya Telefon Numarası alanına tıklayın ve hesabınıza bağlı e-posta adresinizi veya telefon numaranızı yazın.

Ardından Şifreni mi unuttun? yazan yere tıklayın. Daha sonra mail adresinizi kontrol edin ve Discord’dan gelen Şifre Sıfırlama bağlantısına tıklayın. Açılan pencerede Yeni Şifre alanına dokunun ve hesabınız için kullanmak üzere yeni parolayı yazın. Son olarak Şifreyi Değiştir butonuna basın. Bu adımların ardından Discord şifre sıfırlama işlemi başarıyla tamamlanacaktır. Tüm cihazlardan hesabınıza erişmek için yeni şifrenizi kullanabilirsiniz.

Mobil:

discord şifre sıfırlama

Discord şifre değiştirme işlemini akıllı telefonunuzdan da yapabilirsiniz. Öncelikle uygulamayı açın ve Giriş’e tıklayın. Giriş ekranında, E-posta veya Telefon Numarası bölümüne sıfırlama bağlantısını almak için e-posta adresinizi veya telefon numaranızı yazın. Ardından Şifreni mi unuttun? seçeneğine dokunun.

Kısa süre içinde Discord uygulamasında şifre sıfırlama talimatlarının e-posta adresinize gönderildiğine dair bir bildirim göreceksiniz. E-posta kutunuzu açın ve Discord’dan gelen Şifre Sıfırlama bağlantısına tıklayın. Açılan pencerede Yeni Şifre alanına dokunan ve yeni hesap parolanızı girin. Ardından Şifreyi Değiştir‘e basın.

Discord Şifre Değiştirme

Eğer Discord şifresini unutmadıysanız ve yalnızca kullandığınız hesap parolasını değiştirmek istiyorsanız, bunu da kolaylıkla yapabilirsiniz.

Masaüstü:

discord sifre degistirme

Masaüstünüzde Discord uygulamasını (veya Discord web sitesini) açın. Uygulamanın sol alt köşesinde, kullanıcı adınızın yanında bulunan Kullanıcı Ayarları‘na (dişli simgesi) tıklayın. Ayarlarda, sol kenar çubuğundan Hesabım’ı seçin. Şifre ve Doğrulama bölümün altındaki Şifreyi Değiştir butonuna basın. Açılan pencerede mevcut şifrenizi ve yeni parolanızı girin. Ardından Bitti’ye tıklayın.

Mobil:

discord şifresini unuttum

Telefonunuzda Discord uygulamasını başlatın ve uygulamanın alt çubuğunda yer alan profil simgenize dokunun. Kullanıcı Ayarları bölümünden Hesabım‘a girin. Sayfada Şifre Değiştir seçeneğine tıklayın. Tıpkı masaüstünde olduğu gibi mevcut parolanızı girdikten sonra kullanacağınız yeni şifreyi belirleyin. Hem eski hem de yeni parolalarınızı yazdıktan sonra Discord’un sağ alt köşesindeki kaydet simgesine dokunun.

Bu rehberimizde, Discord şifre değiştirme ve sıfırlama adımlarını sizlerle paylaştık. Eğer Discord şifresini unuttum diyorsanız, siz de yukarıdaki yöntemleri uygulayarak hesabınıza yeniden erişebilirsiniz. 3 aylık bedava Discord Nitro Samsung kodunu aldınız mı? Discord hakkında daha fazla kılavuz için aşağıdaki başlıklara göz atabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.