Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Discord Forum Kanalları Geliyor!

Discord, bu yıl yaptığı yeniliklere bir özellik daha ekliyor. Artık Discord'da yeni konular açabilecek veya açılmış başlıklarda tartışmalara katılabileceksiniz.

Discord, Forum Kanalları adı verdiği özelliği bugün kullanıma sunacak. Forum Kanalları temel olarak, Discord’un mevcut sunucu sistemine uyarlanmış konular, gönderiler ve yorumlar ile ilgili bilgi edinebilen bir mekanizmaya sahip olacak. Bir forum kanalına tıkladığınızda, kullanıcılar tarafından yazılan kalın başlıklara sahip gönderilerin bir listesini bulacaksınız. Platform Forum Kanallarının, toplulukların saygı çerçevesinde anlamlı konuşmalar yapmasına yardımcı olacağını belirtiyor.

Forum Kanalları, tartışma konusunu yönlendiren belirli yönergelerle oluşturulabilir. Platformda açılan tüm forumlar, Automod ile de uyumlu olacak. Forum konuları ön planda ve ortada olacak, bu da konunun dışına çıkılmaması için mantıklı bir yöntem olacak. Gönderiler en aktif olanlara göre sıralanıyor. Böylelikle gündem kolayca takip edilebiliyor ve yinelenen tartışmalar aza indirgeniyor. Forum gönderileri tasarımı platformun bitmeyen sohbet odalarından daha güzel görünüyor.

Discord Forum Kanalları ile Tartışma Konuları Açacak

Discord Forum Kanalları

Eğer üye değilseniz Discord sunucusundaki hiçbir şeyi görüntülenemeyecek ve içinde yer alan sohbetleri Google’da bulunamayacaksınız. Bu, yalnızca üyeler için özel olduğundan olumlu ancak tartışmalara katılmak veya bilgi edinmek isteyenler için olumsuz bir durum. Forum Kanalları özelliği Discord’un en büyük sunucularını gerçekten kullanılabilir hale getirmek için iyi bir adım olacak gibi görünüyor.

Tasarımdaki gönderi formatı, platformun dağınık olan içeriğini bir nebze düzelterek içeriklere kolay ve detaylı erişimi de sağlıyor. Platform büyüdükçe karmaşıklıkları benimsemeye başladı ve bu durum görüldüğü üzere oldukça hoş karşılandı. Halbuki platform piyasaya sürüldüğü zaman en büyük cazibelerinden biri basit kullanımıydı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.