Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Discord Android Uygulaması Yenilendi

Discord'un elden geçirilmiş Android uygulaması, yeni özellikler için bekleme süresini kısaltacak. Geliştirmeler aynı anda iOS ve Android'e gelecek.

Discord, yazılımla ilgili en tutarlı şikayetlerden birini ele alan elden geçirilmiş bir Android uygulamasını kullanıma sunmaya başladı. Şirketi takip ediyorsanız, muhtemelen Google’ın işletim sistemine gelmeden önce iOS ve masaüstünde başlayacaklarını belirtmek için yeni özellikleri duyurduğunu görmüşsünüzdür. Bunu yakın zamanda Sunucu Profilleri’nin piyasaya sürülmesiyle gördük.

Pazartesi günü yayınlanan bir blog gönderisinde şirket, yakın zamanda Android uygulamasını React Native kullanarak yeniden oluşturduğunu söyledi. Discord, 2015’te Meta’nın ilk açık kaynaklı React’inden bu yana iOS geliştirme çerçevesini kullanıyordu. Artık şirketin her iki mobil uygulaması da aynı temel kod tabanında olduğundan, şirket Android kullanıcılarının özellik tutarlılığı bekleyebileceğini belirtti.

Discord Android Uygulaması Artık Geride Kalmayacak

Discord Android

Ek olarak şirket, kullanıcılarının platformlar arasında daha tutarlı bir kullanıcı deneyimi göreceğini söyledi. Bir örnek olarak Android uygulaması, yazılımın iOS sürümüyle daha uyumlu olan daha büyük bir varsayılan yazı tipine sahip olacak. Şirket ayrıca gelecekteki güncellemeleri daha hızlı yayınlayacağına dair de güvence verdi.

Şirket, “Discord platformlar arasında büyümeye devam ederken, hangi cihazı veya platformu kullanıyor olursanız olun, sizi ve topluluklarınızı mümkün olduğunca hızlı ve verimli bir şekilde desteklemenin yollarını bulmak istiyoruz. Uygulamamızın açık olduğu her mobil platformda React Native’i kullanmak, yaptığınız şeyi desteklememize yardımcı olan araçlardan sadece biri ve size nasıl olduğunu göstermek için sabırsızlanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Android telefonunuzda zaten Discord yüklüyse şirket, elden geçirilmiş uygulamanın önümüzdeki haftalarda cihazınıza gelmesini bekleyebileceğinizi belirtti. Bu arada, yeni bir Android kullanıcısıysanız, yazılımı Google Play Store‘dan indirebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.