Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Discord’da Engellendiğinizi Nasıl Anlarsınız?

Birinin sizi Discord'da engelleyip engellemediğini nasıl anlarsınız? Bunu öğrenmek için deneyebileceğiniz bazı yöntemler mevcut. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan rehberimize geçelim.

Discord Engelleyenleri Görme – Oyun dünyasının en popüler iletişim platformu olan Discord, çoğu zaman hararetli tartışmalara ve sözlü atışmalara sahne olur. Eğer işler hakarete veya diğer hoş olmayan şeylere kadar varırsa, bir kullanıcı diğerini engelleyebilir, ancak bu olduğunda Discord size herhangi bir bildirimde bulunmaz.

Dolayısıyla kim tarafından engellendiğinizi bilmeden uzun süre platformu kullanmaya devam edebilirsiniz. Peki, birinin sizi Discord’da engellediğini nasıl anlarsınız? Birinin sizi Discord’da engelleyip engellemediğini anlamak için ona doğrudan mesaj göndermeyi, paylaşılan bir sunucudaki mesajlarından birine yanıt vermeyi veya ona arkadaşlık isteği göndermeyi deneyebilirsiniz. Bunların hiçbiri işe yaramazsa, büyük olasılıkla o kişi tarafından engellenmişsinizdir.

Discord Engelleyenleri Görmenin Yolu

discord engelleyenleri görme

Discord’da engellendiğinizde bundan haberdar olmazsınız. Bu öncelikle sizi engelleyen kullanıcıyı ve bunu yapma nedenlerini korumak içindir. Birinin sizi engelleyip engellemediğini gerçekten anlamanın yalnızca birkaç yolu vardır. İşte onlar:

1- Doğrudan Mesaj Göndermek

Birinin sizi engelleyip engellemediğini kontrol etmek için ilgili kişiye doğrudan mesaj göndermeyi deneyebilirsiniz. Engellenmişseniz, mesajınız bu kişiye asla ulaşmaz. Bunun yerine, Discord tarafından bildirimler ve hata mesajları iletmek için kullanılan sahte bot Clyde’dan “mesaj teslim edilemedi” yanıtı alırsınız.

2- Sunucudaki Mesajlarından Birine Tepki Verme

discord'da engellendiğinizi nasıl anlarsınız
Discord engelleyenleri görmenin bir diğer yolu da mesaja tepki vermektir.

Birine mesaj gönderememek, engellenmekten başka şeylerden kaynaklanabilir. Engellenip engellenmediğinizi anlamanın bir diğer kesin yolu, paylaşılan bir sunucuda o kişinin mesajına yanıt vermeye çalışmaktır.

Başka bir Discord kullanıcısı sizi engelledikten sonra bile, mesajlarını ortak sunucularda görmeye devam edersiniz, ancak mesajlarından birinde Tepki Ekle’ye tıklarsanız ve bir reaksiyon vermeye çalışırsanız, talebiniz reddedilir.

3- Arkadaşlık İsteği Gönderme

Discord Geliştiricilere Yüzde 90 Gelir Vadediyor 2

Birinin sizi engelleyip engellemediğini test etmenin üçüncü yolu, ona arkadaşlık isteği göndermektir. Eğer bu kişi, öncesinde arkadaş olduğunuz biri olmasına rağmen, adının üstüne sağ tıkladığınızda Arkadaş Ekle‘yi görüyorsanız, engellenmiş olabilirsiniz. Arkadaş Ekle’ye tıklarsanız ve Arkadaşlık Talebi Başarısızdır mesajını alırsanız, kullanıcının sizi engelleme olasılığı daha yüksektir.

Birisi Sizi Discord’da Engellerse Ne Olur?

Birisi sizi Discord’da engellediyse, o kullanıcıya mesaj gönderemez, mesajlarına tepki veremez veya ona arkadaşlık isteği gönderemezsiniz. Fakat paylaşılan sunucularda mesajlarını görebilecek ve yanıtlayabileceksiniz.

Discord’da Birini Engellediğinizde Bundan Haberi Olur Mu?

Hayır. Discord engelleyenleri görmenin doğrudan bir yolu yok. Platform, engellenen kullanıcıları bilgilendirilmez.

Havalı Discord isimleri, Discord ne kadar internet yer, Discord hareketli PP nasıl yapılır ve en iyi Discord müzik botları gibi diğer rehberlerimize de göz atabilirsiniz. Soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından veya Twitter’dan bizimle paylaşmayı unutmayın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.