DICE Açıkladı: Battlefield 2042 Hile ile Nasıl Mücadele Edecek?

Battlefield 2042 hileler ile sağlam şekilde mücadele edecek. DICE, hilelere karşı nasıl bir yol izleyeceğini açıkladı.

Hileler, çevrimiçi çok oyunculu oyunların en büyük problemi ve oyuncuların kabusu oldu. Battlefield 2042 hile ile nasıl mücadele edecek? Oyunun geliştiricisi DICE, birçok oyuncunun bu sorundan endişe duyduğunu biliyor ve bu sabah yayınladığı bir blog gönderisinde bunun önüne nasıl geçeceğini anlattı. Stüdyo, “adil oyun” taahhüdünün bir parçası olarak hile karşıtı ve oyuncuları rapor etme planlarını ortaya koydu.

Blog gönderisinde, “Battlefield’a adım atan herkes için adil oyun ortamını sağlamak, DICE’ta ciddiye aldığımız bir şey. Kısacası bu, hileye müsamaha göstermediğimiz ve hile yapanları önlemeye, tespit etmeye ve cezalandırmaya adamış ekiplerimiz olduğu anlamına geliyor.” açıklaması yapıldı.

Battlefield 2042 Hile

Battlefield 2042 Hileye Savaş Açtı

Şirket, Battlefield 2042 hilelerini önlemek için Easy-Anti Cheat (EAC) kullanacak. Bu, oyunun yaklaşan beta testi sırasında başlayacak. EA, Apex Legends ve Star Wars: Squadrons’da zaten EAC kullanıyor. DICE, oyuncuların gizliliğini korurken aynı zamanda güvende kaldığı için bu hile önleme sistemini seçtiklerini söyledi.

Blog yazısında, “Battlefield 2042 için bir başka değişiklik, çapraz oynama işlevi nedeniyle, bir hileci cezalandırıldığında, maçın ortasında anında bağlantılarının kesilmesine ve tüm platformlarda kalıcı olarak yasaklanmasına neden olacak. Daha önce olduğu gibi, gerekirse IP ve donanım yasakları uygulama olanağımız mevcut. Topluluğumuzu adil bir yer tutmak için, hiçbir hoşgörü kuralımız yok. Hile söz konusu olduğunda hiçbir uyarı ve uzaklaştırma yok. Oyunu kuralına göre oynamazsan, oyundan tamamen atılırsın.” ifadeleri kullanıldı.

Battlefield 2042 Hile

Battlefield 2042 Hile Şikayet Etme

Bir oyuncuyu bildirmek önceki Battlefield oyunlarından daha hızlı olacak ve artık doğrudan oyun içinde aşağıdaki şekilde yapılabilecek.

  • Oyuncu ve Takım Listesinden veya Sosyal Menüden şikayet etmek istediğiniz oyuncuyu seçin
  • Rapor kısmını seçin.
  • Raporunuzun nedenini seçin.
  • Kötüye Kullanan Metin Sohbeti, Kötüye Kullanan Sesli Sohbet, Hile/İstismar, Oynanış Sabotajı, Saldırgan Oyuncu Adı veya Taciz seçeneklerinden birini seçin.
  • Rapor Gönder’i seçin.
  • Gerekirse isteğe bağlı bir yorum ekleyebilirsiniz.

Battlefield 2042 Beta süreci ise başlamak üzere, detaylı bilgi için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol