Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Diablo 4 Konsollarda 4K 60 FPS Çalışacak

Diablo genel müdürü Rod Fergusson, Xbox Series X/S'de yakında çıkacak olan aksiyon RPG'sinin performans ve çözünürlük hedeflerini onayladı.

Diablo 4‘ün konsollarda nasıl bir performans vereceği ortaya çıktı. Piyasaya sürüldüğü sırada Xbox Series X/S’de 30 FPS çalışması nedeniyle Redfall’ın tartışmalara yol açtığını gördük ancak neyse ki bu durum tüm büyük oyunlarda yaşanmayacak. Blizzard Entertainment’ın ünlü serisinin dördüncü bölümü, mevcut nesil makinelerinde 60 FPS değerinde çalıştığı doğrulandı.

Geçtiğimiz günlerde Major Nelson’ın Xbox Podcast’inde konuşan Blizzard Entertainment’tan Diablo’nun genel müdürü Rod Fergusson, Diablo 4’ün Xbox Series X‘te 4K ve 60 FPS‘de ve Xbox Series S’de 1080p ve 60 FPS‘de çalışacağını doğruladı. Farklı çözünürlük ve performans seçenekleri için ek grafik modları da bekleyip bekleyemeyeceğimiz henüz açıklanmadı ancak en azından iki farklı seçenek olmasını bekliyoruz.

Diablo 4 PS5 Performansı Açıklanmadı

Diablo 4 Konsollarda 4K 60 FPS Çalışacak

Muhtemelen bu, oyunun PS5’te de 4K ve 60 FPS’de çalışacağını düşünüyoruz ancak bu henüz resmi olarak onaylanmadı ve oyunun son nesil konsollarda nasıl çalışacağına dair henüz bir kelime yok. Oyun, 6 Haziran‘da Xbox Series X/S, PS5, Xbox One, PS4 ve PC için çıkacak. Blizzard, 20 Nisan’da oyunsonu içeriği ve ilerleme sistemleri hakkında yeni ayrıntılar yayınlayacak.

Blizzard’a göre Diablo 4, her üç ayda bir önemli hikaye tabanlı içerik alacak. Game Informer’ın oyunun Yardımcı Oyun Direktörü Joe Piepiora ile yaptığı son röportaj, geliştiricilerin her yeni savaş geçişiyle birlikte “dolu dolu” güncellemeler yayınlamayı planladığını ortaya çıkardı. Piepiora, bu içerik sürümlerinin gerçek, tam teşekküllü genişleme paketleri olduğunu söylemek istemese de, güncellemelerin her biri yeni özellikler ve mekaniklerle gelecek.

Diablo 4 çıkış tarihi çoktan onaylandı ve Blizzard daha önce oyunun sezonluk içeriğinin ilk partisinin ana oyunla birlikte çıkmayacağını açıklamıştı. Bunun yerine, bir süre sonra piyasaya sürülecek ve sezonluk ilerlemesine katılmak isteyenler, önümüzdeki haftalarda ve aylarda daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.