Diablo 2 Resurrected’da Ultra Geniş Monitör Desteği Olmayacak

Blizzard, Diablo 2: Resurrected'in tam ultra geniş çözünürlüğü desteklemeyeceğini duyurdu. Şirket ayrıca diğer teknik sorunları da ele aldı.

Blizzard, Diablo 2 Resurrected‘ın topluluk forumunda çeşitli teknik sorunları ele aldı. Ultra geniş çözünürlüklerde oynamak, alfa sürümünden beri kullanıcılar tarafından bildirildiği üzere sorunlara neden oluyordu. Geniş görüş alanından kaynaklanan birçok suistimal çeşidine dikkat çekildi. Büyüler çok daha uzak bir mesafeden yapılabiliyordu, oyuncuların eşyaları daha hızlı toplamasına ve canavarlardan kaçınmasını sağlıyordu.

Ayrıca, ultra geniş çözünürlük kullanan oyuncunun oyunun diğer katılımcılarına göre önemli bir avantaja sahip olduğu PvP modunu da etkiledi. Oyunun tam sürümünde ekranın kenarları yoğun şekilde karartılacak, görüş alanı tüm oyuncular için aynı olacak. Alfa sürümünden alınan görüntüler, oyun sırasında görünürlüğü genişletme ve sınırlama arasındaki farkı gözler önüne serdi. Videoyu aşağıda sizler için paylaştık.

Diablo 2 Resurrected

Diablo 2 Resurrected Hataları Eleştiri Konusu Oldu

Alınan karar, diğer sorunlar hakkında söylenemeyecek kadar olumlu bir yanıt aldı. Konsollarda lobi ve yazılı sohbet eksikliği, Diablo 2 Resurrected topluluğu tarafından geniş çapta tartışıldı ve eleştirildi. Blizzard bu konudaki fikrini değiştirmedi, yani konsollarda kendi kriterlerimize göre sunucu arayamayacağız veya lobi oluşturamayacağız. Yine de arama motorunu kullanabilecek ve arkadaşlarımızı doğrudan birlikte oynamaya davet edebileceğiz.

Bahsettiğimiz filtre sistemi, oyunun bireysel bölümlerini tamamladıktan sonra mevcut olan patronlar ve bölgeler gibi yeni filtrelerle genişletilecek. Diablo 2 Resurrected PvP modu 9. seviyeden itibaren mevcut olacak.

Konsollarda sohbet yalnızca sesli olarak sunulacak. Tasarımcılara göre bu en uygun çözüm. Ayrıca lobide ve sohbette değişiklikler mümkün olacak, ancak oyundan çıktıktan sonra.

Çok oyunculu modda bağlanma seçeneği olarak TCP/IP desteği açısından hiçbir şey değişmeyecek. Konu aynı zamanda pek çok tartışmayı da beraberinde getirdi. Blizzard, bu protokol için çok oyunculu desteğin eksikliğini bir güvenlik sorunu olarak açıkladı ve bu çözümü kullanan mod yapımcılarının bunu Diablo 2’nin eski versiyonunda kullanmaya devam edebileceklerini garanti etti.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol