Diablo 2 Resurrected Erişime Açıldı!

Blizzard'ın efsaneleşmiş oyunu Diablo 2'nin yenilenmiş versiyonu Diablo 2 Resurrected nihayet oyuncular ile buluştu.

Aksiyon RPG türünün önemli bir temsilcisi olan Diablo 2’nin yenilenmiş versiyonu bugün itibari ile erişime açıldı.

Blizzard’ın Warcraft III Reforged‘dan sonra gelen ikinci ”remastered” projesi olan Diablo 2 Resurrected, geçtiğimiz Şubat ayında resmi olarak duyurulmadan önce çok konuşulmuştu. Activision‘ın bir yan kuruluşu olan Vicarious Visions, oyunu mümkün olduğunca orijinaline yakın tutmak için sıkı bir şekilde çalışmış. Oyun, kullanıcı arayüzü revizyonları, büyük görsel iyileştirmeler ve sekiz oyuncuya kadar destekleyecek gelişmiş çevrimiçi oyun modu içeriyor. Fakat grafik konusundaki büyük değişimlere rağmen oyundaki eşyaların sadece görüntü kalitesi iyileştirilerek orijinaline sadık kalınmaya çalışılmış.

Diablo 2 Resurrected

Blizzard, Warcraft III Reforged İle Yaşattığı Hayal Kırıklığını Diablo 2 Resurrected İle Telafi Etmek İstiyor

Orijinal Warcraft III hayranlarını hayal kırıklığına uğratan Warcraft III: Reforged’dan farklı olarak, Resurrected versiyonunun orijinal Diablo 2’nin yerini almayacağı söyleniyor. Fakat Resurrect’in Diablo 4’ün çıkışına kadar seriyi elinde tutması bekleniyor. Diablo 2 Resurrected, Bilgisayara ek olarak PlayStation 5 ile Xbox Series X/S‘te de oynanabilecek. 4K görüntü desteğine sahip olan oyunda isteyen oyuncular klasik 800×600 görünümünü tercih edebilecekler. Fakat ilginç bir şekilde 21:9 ultra geniş açılı ekran desteği olayacak. Çünkü Blizzard daha önce yaptığı açıklamada bunun oyunun yapay zekasında belli başlı hatalara sebebiyet verdiğini belirtmişti.

Bakalım Diablo II hayranları, 21 yıl sonra yeniden aramıza dönen oyunla ilgili aradıklarını bulabilecekler mi…

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol