Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Destiny 2 Hilecileri, Bungie’ye Servet Ödeyecek

Destiny 2 için hile yazılımı yapan bir şirket, geliştirici Bungie tarafından açılan davayı çözmek için 13,5 milyon dolar tazminat ödemeyi kabul etti.

Yakın zaman önce Sony tarafından satın alınan Bungie, popüler oyunu Destiny 2 için hile yazılımı geliştiren şirketlere tazminat davası açmıştı. Hile şirketi Elite Boss Tech ve çeşitli ortakları tarafından geliştirilen hile sisteminin Destiny 2’nin kullanıcı sözleşmesini ihlal ettiğini iddia eden stüdyo, karşı tarafından uzlaşma teklifini kabul etti.

Eurogamer’ın haberine göre Bungie’nin iddialarını kabul eden Elite Boss Tech, davayı çözmek için 13,5 milyon dolar tazminat ödemeyi taahhüt etti. Söz konusu tutar, hile yazılımının toplam indirilme sayısından (6765) hesaplandı. İndirme başına 2 bin dolar ceza ödeyecek olan şirket, Bungie‘nin uğradığı zararı bu yolla tazmin edecek.

Hile Şirketi, 13,5 Milyon Dolar Ödemeyi Kabul Etti

destiny hile

Elite Boss Tech ayrıca Bungie oyunları için başka hile yazılımlarının oluşturulmasına karşı kalıcı bir ihtiyati tedbir kararı aldı. Bungie, bu hilelerin şirkete “fahiş miktarda paraya” mal olduğunu ve oyuncuların deneyimini bozarak oyunun itibarına zarar verdiğini iddia etmişti. Hile yazılımı şirketi ise Bungie’nin kendi kodunu asla kopyalamadığını savunmuştu.

Bu yılın başlarında, Nintendo Switch dahil çeşitli oyun konsollarının yazılımı kırarak korsan oyun oynanmasını sağlayan Team Xecuter adlı bir hacker grubunun üyesine 40 aylık hapis cezası ve 14,5 milyon dolar para cezası verilmişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.