Demon’s Souls İnceleme

Demon's Souls, oynanışı eski haline bırakırken, 2009 klasiğinin kıyametini ve kasvetini güçlendiren yeniden tasarlanmış bir estetikle geri dönüyor.

Demon’s Souls Remake, Sony’nin PlayStation 5’iyle birlikte piyasaya sürüldü. Developers Bluepoint Games ve SIE Japan Studio, FromSoftware’in 2009’daki güç merkezine yeni bir tasarım kattı ve hayranları Souls serisini doğuran başlığa geri döndürdü ve Sony Interactive Entertainment yeniden yapım olarak yerini korudu.

Demon’s Souls’ta savaş, gönülsüzler için değildir. Orijinal oyun, merhametli yapay zekası ile bilinmiyordu ve PS5’in yeniden yapımı bu duyguyu pekiştiriyor. Dayanıklılığı yönetmekten engellemeye, savuşturmaya ve saldırıları zamanlamaya kadar oyuncular, düşmanlarının kendileriyle yüzleştikleri vahşeti fark edecekler. Düşmanlar, kılıç ve sırıklardan yaylara ve ateş bombalarına ve sihire kadar çeşitli silahlar kullanırlar.

Orijinal Demon’s Souls gibi bir deneyim arayan deneyimli hayranlar, PS5 yeniden yapımı ile doyurulmalıdır. Dövüş sistemi, 2009’dan itibaren karmaşık olmayan ancak nüanslı akışı sürdürüyor ve yakın dövüş savunucuları, en sıradan rakipleri tek seferde vurabilecek yıkıcı saldırılarla savuşturmak ve başa çıkmak için uygun zamanlamaya güvenmek zorunda kalıyor. Bu karşı saldırı stratejisi, yakın dövüş saldırıları ve yay kullanımı konusunda uzmanlaşmış dokuz sınıftan biri olan Hırsız rolünü üstlenenler için hayatta kalmak için çok önemlidir.

Savaş Sistemi ve Yapay Zeka Eskisine Sadık

Orijinalin savaş sistemini devralmasına rağmen yeniden yapım, sarsıntılı savaş sistemini geliştirmiyor. Bazı yapay zeka hızla saldırırken diğerleri yavaş ama güçlü. Bununla birlikte, oyunda ses refleksleri gibi hissettiren şeyleri mahvetmenin bir yolu var. Örneğin, mükemmel zamanlanmış bir savuşturma gibi görünen şey, genellikle verilen komutu kaydetmeyen oyuna atfedilebilecek nedenlerle geçersiz kılınır. Bu da düşmanın size çok büyük bir hasar vermesine sebep olur. Dünyadaki tüm kullanıcı hataları için, aynı türden düşmana yenik düşmesine rağmen bir savuşturmayı geçersiz kılan bir düşman, orijinal Demon’s Souls’u rahatsız eden ve peşini bırakmayan bir şiddet kaynağıdır. Yeniden yapımda da bu devam ediyor.

Demon’s Souls’daki kamera eşit derecede hantal olabiliyor. Bazen kullanıcıların karakterlerini veya düşmanlarını gözden kaçırmalarına neden oluyor. Bu riskli olay sarsıcı olabilir ve kamerayı yeniden ortalamak için komuta basılarak her zaman çözülemeyebilir, özellikle de bir duvara geri çekilirse, bu da gelen saldırıları engelleyebilir ve ölümle sonuçlanabilir.

Bununla birlikte, savuşturma sistemi ve işbirlikçi olmayan kamera, başka türlü ilgi çekici bir savaş deneyimi için ödenmesi gereken küçük bedeller. Demon’s Souls, ölmekte olan oyuncuları bir bölgenin başında başlamaya zorladığı için stratejik savaş uygulamalarını teşvik eder, burada en iyi yaptıkları tüm düşmanlarla savaşmak zorunda kalacaklar. Kısayolların kilidi açılabilirken, bir oyuncunun ölümü üzerine önceki rakipleri yeniden sorgulamaktan kaçış yok. Sadece bunların sayısını azaltır.

Ölüm, Ölüm, Ölüm ve Yine Ölüm

Rahatsızlıktan ve hayatta kalmak için en iyi uygulamayı kullanan oyunculara aldırış etmeden, Demon’s Souls, kullanıcılarını sayısız ölüme zorlamanın bir yolunu hala kullanıyor. Bir oyuncu için çok güçlü bir düşmana yanlış bir dönüş yapmak ya da dipsiz bir çukura bir çıkıntıdan düşmek, ölüm olacak. Aynı anda sinir bozucu ve ilginç çünkü oyuncuların dünyada gezinirken, cesetleri yağmalarken ve düşmanları sıralamak ve onlara karşı koymak için yeni silahlar ve zırhlar bulurken taktiklerini değiştirmelerini veya daha fazla dikkat etmelerini zorunlu kılıyor. Oyunun sunucularına bağlanıldığında diğer oyunculardan kanla karalanmış önerilere de dikkat etmeniz önerilir, çünkü topluluk yakınlarda düşmanlar gizlendiğinde haber vermeye bayılır.

Silahlar ve teçhizat için varsayılan sıralama yöntemi, biraz dağınık fakat anlaşılması kolay. Demon’s Souls, oyuncuların edindiği yeni teçhizat parçalarını otomatik olarak kategorilere ayıracak. Ancak her ana bölüm için alt kategori yok. Her bir silah veya zırh türünü ayıracak alt kategori bulunmamakla birlikte, oyuncular oyun içi algoritmanın benzer türdeki teçhizatları yan yana yerleştirdiğini, bunları otomatik olarak en güçlüden en az güçlü olana doğru listelediğini ve bir sonraki zımni alt kategoriyle yeniden başlayacağını fark edeceklerdir.

Her Karaktere Kullanabileceği Silahları Verin

Ancak, oyuncuların sahip olduklarından daha yüksek istatistik gerektiren silahlar kullanmak, en azından gerekli özellikler iyileştirilene kadar onları etkisiz hale getirecektir. Cılız bir hırsız, gerçek hayatta bir toprak mayını sallamakta zorluk çekebilirdi. Demon’s Souls’ta kesinlikle bunu yansıtıyor. Bir sınıfın en iyi kullandığı şeye bağlı kalmak, en azından başlangıçta, Demon’s Souls’un zaten uğursuz olan yolculuğunda size daha iyi bir deneyim sağlar.

Demon’s Souls’un unutulmaz diyarı, bir kıyamet savaşının ardından geride kalan kan ve kızıl su birikintileriyle gölgelenmiş kasvetli bir yer. PS5’teki Demon’s Souls’un önceki yinelemesine göre parladığı bu muazzam ışıktır. Artırılmış dokular, keskin renkler ve grafiklerin netliği çok geliştirildi. Demon’s Souls’u PS5’in vaatlerinin uygun bir erken temsili haline getirdi. Demon’s Souls fotoğraf modu ayrıca hayranlara oyunun en güzel veya dehşet verici anlarını yakalama ve yeniden yapılanmanın görselleri ile önceki görseller arasındaki keskin kontrastı gösterme fırsatı veriyor.

Yeni Nesile Yakışan Muazzam Grafikler

Artırılmış görselleri, oyun içi ambiyansın acımasız önsezileri ve arka planda gizlenen ince müzikal uğultu ile birleştirin ve Demon’s Souls yeniden dönüyor. Final Fantasy VII Remake veya Sekiro: Shadows Die Twice‘a kıyasla kılıç çatışmaları inanılmaz değil fakat ağırlığını hissettiriyor. Soulsborne çabalarına doğal gelen kasvetli kıyamet dolu ortamı tamamlıyor. Benzer şekilde, patlamalar Sekiro’nun veya Ghost of Tsushima’nın gürültülü aksiyonunu sunmuyor ancak istenen patlama efektini elde etmek için yeterince etki sağlıyor.

Demon’s Souls PS5, orijinalin zorlu stratejik savaşına geri dönüyor ve oyuncuları işleri kendi başlarına çözmeye zorlama konusundaki kararlılığını sürdürüyor. Grafiksel olarak Remake, acı tatlı bir ses deneyimi sunarken, 2009 klasiğinin mükemmel bir yeniden tasavvurunu sunuyor. PlayStation 5 için bir lansman oyunu olarak Demon’s Souls, hem eski bir favori parlaklığı görmek isteyen Soulsborne gazilerine hem de azim gerektiren cesur, bazen cesaret kırıcı bir deneyim arayan yeni gelenlere sunacak çok şey sunuyor.

Demon’s Souls Artıları:

  • 2009 orijinalinin iddialı oynanışı korunmuş.
  • PlayStation 5’in gücünden tamamen faydalanan ilk yeni nesil oyun deneyimi.
  • Yakın zamanda yenilenen oyun evreni, oyuncuların başarılı olmak için ciddi sabır gerektiren bir oyunda kendilerini geliştirmelerine yardımcı oluyor.
  • Sağlam ses tasarımı. Ürkütücü müzikler çevrenizdeki atmosferi ve canavar seslerini vurguluyor.
  • Yüksek grafikler ile 60FPS deneyimi. Buna rağmen inanılmaz hızlı yükleme süreleri.

Demon’s Souls Eksileri:

  • Bazen sizi çıldırtan kamera açıları.
  • Yeni oyuncuların elinden hala tutmuyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol