Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Efsane Geri Dönüyor: Delta Force Hawk Ops Duyuruldu (Video)

Call of Duty Mobile'ın arkasındaki stüdyo olan TiMi Studio Group tarafından geliştirilen yeni Delta Force oyunu, Gamescom 2023 Açılış Gecesi'nde sergilenecek.

Uzun zamandır sessiz olan Delta Force serisi, Call of Duty Mobile’ın arkasındaki stüdyo olan TiMi Studio Group’un ellerinde geri dönüyor. PC, konsollar ve mobil cihazlar için geliştirilen yeni oyun, Gamescom Opening Night Live sırasında sergilenecek. Ön-alfa sürecinden paylaşılan görüntülerde, Delta Force Hawk Ops adındaki reboot’a ilk bakışımızı atıyoruz.

Orijinal oyunlar gibi, yeni Delta Force da hem tek oyunculu bir campaign moduna hem de büyük ölçekli çok oyunculu moda sahip olacak. IGN‘e konuşan stüdyo, hikayenin Black Hawk Down filminden ilham aldığını ve geliştirme ekibinin filmi kapsamlı bir şekilde incelediğini ve tarihsel bağlama özen gösterdiğini söyledi. Ayrıca yapım sırasında Özel Kuvvetler biriminde görevli personellere de danışıldı.

Delta Force Hawk Ops, Gamescom’da Sergilenecek

Stüdyonun orijinal Delta Force oyununun “otantik özünü” korumayı hedeflediği belirtilirken, karakter ve ortam için gerçek dünya fotogrametrisinden yararlanıldığı ifade edildi. Çok oyunculu modda havada, karada ve denizde çatışmaların olacağını aktaran firma, saldırı araçlarının, helikopterlerin, zırhlı araçların, saldırı botlarının, arazi araçlarının, savaş uçaklarının ve insansız hava araçlarının kullanılabileceğini ekledi.

Delta Force Hawk Ops

1998’de piyasaya sürülen ilk Delta Force oyunu, dönemine göre oldukça etkileyici olan grafikleri ve oynanışıyla büyük bir beğeni topladı. İkinci oyun 1999’da çıktı. Onu bir sene sonra Delta Force: Land Warrior izledi. 2001’de ABD’nin Afganistan’ı işgaline dayanan bağımsız bir genişleme paketi olan Task Force Dagger yayımlandı. Ridley Scott’ın Black Hawk Down filminden esinlenen Delta: Force Xtreme ve Xtreme 2 ise sırasıyla 2005 ve 2009 yılında piyasaya sürüldü.

2016 yılında Delta Force: Angel Falls adında yeni bir oyunun çıkarılması planlansa da, aynı yıl yayıncı firma NovaLogic’in kapanması sebebiyle proje askıya alındı. Call of Duty Mobile’ın geliştiricisi TiMi Studio tarafından yapılan yeni Delta Force oyunu Hawk Ops, ikonik evreni yıllar sonra yeniden başlatacak. Orijinal seriyle aynı tadı verip vermeyeceğini ise oyun çıktıktan sonra göreceğiz.

Delta Force Hawk Ops Tanıtım Fragmanı

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

2 Yorum

 1. beğenmedim.

  1
  0
  Cevap
  • peki.

   1
   0
   Cevap

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.