Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Dead Space Filmi Geliyor!

Efsanevi film yönetmeni John Carpenter, "Sanırım işin içinde başka bir yönetmen var ve benden bunu yapmamı istemediler" diyerek film haberini açıkladı.

Dead Space filmi görmek isteyenlere güzel haberler getirdik. Video oyunlarının film ve dizi uyarlamaları önemli bir ivme kazandı. Son zamanlarda Super Mario Bros, Gears of War ve Death Stranding’den The Last of Us ve God of War’a kadar birkaç büyük oyun mülkü uyarlamalara yeşil ışık yakıldı.

Bunların her biri için ticari ve kritik başarı şansı da geçmişte olduğundan daha yüksek çünkü oyun endüstrisi son yıllarda inanılmaz bir büyüme yakaladı. Özetle, tüm büyük oyun şirketlerinin artık oyunlarına ait fikri mülkiyetlerini film ve dizi şirketlerine çok daha fazla dağıttığını görmemiz muhtemel. Son oyun filmi ise EA’in ünlü korku serisinden olacak.

Dead Space Filmi İçin Çalışmalar Başladı

Dead Space Filmi Geliyor!

Efsanevi film yönetmeni ve korku uzmanı John Carpenter’ın Variety ile yaptığı bir röportajda bir Dead Space filmi yapmak konusundaki uzun süredir devam eden ilgisi soruldu ve bu soruyu yanıtlama sürecinde, bir filmin gerçekten de gündemde olduğunu ağzından kaçırdı ancak işin içinde ünlü yönetmenin kendisi yer almayacak.

Carpenter, Dead Space filmindeki potansiyel rolü sorulduğunda, “Bunun nasıl yayıldığına inanamıyorum. Ben büyük bir video oyunu hayranıyım, bu yüzden tüm oyunları oynadım. Bu oyunun filmini yapmayı da çok istiyorum ancak ben yapmayacağım. Sanırım zaten dahil olan başka bir yönetmenleri var, bu yüzden beni istemediler.” ifadelerini kullandı.

John Carpenter‘ın bir Dead Space filminde yer almasına bakılmaksızın, yönetmen yaklaşan yeniden yapımı dört gözle beklediğini ve kesinlikle oynayacağını doğruladı. Yeniden yapım, EA’in uzun bir aradan sonra seriyi canlandırma çabalarında attığı ilk adım ancak şirketin bunun ötesinde ne planladığını henüz bilmiyoruz. Bu planların bir film uyarlaması içerip içermediği henüz belli değil ancak John Carpenter hepimizi heyecanlandırdı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.