Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

DDR5 Bellekler 2022 Yılına Kadar Bulunamayacak

Bu yılı geride bırakırken, 2022'de de DDR5 bellek bulmanın kolay olmayacağını öğrendik.

Yakın tarihli bir Micron kazanç çağrısı, gecikmelerin ve krizlerin 2022’ye kadar devam edeceğini öne sürdüğünden, kendinizi bir DDR5 bellek almak için mücadele ederken bulabilirsiniz. Geçen yıl, çeşitli teknoloji kıtlığı ile ilgili önemli sorunlar yaşandı. Intel’in patronu Pat Gelsinger, küresel çip kıtlığının muhtemelen 2023’e kadar uzayacağını söyledi.

Parça edinme sorunu DDR5 bellekler için de sorun olmaya devam edecek. PC Gamer, bazı satıcılarla durumun ne zaman düzeleceği hakkında konuştuklarını ve bunun ocak ayından itibaren daha iyi olacağı söylendiğini söyledi ancak SeekingAlpha‘ya göre, yakın tarihli bir Micron kazanç çağrısı aksini öne sürdü.

DDR5 Bellek Bulmak 2022’nin İlk Yarısında Mümkün Değil

DDR5 Bellek

Micron CEO’su Sanjay Mehrotra, yatırımcılara ve finansal analistlere, “DDR5 ürünlerine olan talebin, bellek tedarikçilerinin DDR5 modülleri oluşturma yeteneğini etkileyen bellek dışı bileşen eksiklikleri nedeniyle arzı önemli ölçüde aştığını ve bu eksikliklerin 2022 yılına kadar azalmasını ve 2022 takviminin ikinci yarısında DDR5 bit sevkiyatlarının anlamlı seviyelere ulaşmasını sağlamasını bekliyoruz.” söyledi.

DDR5 bellek kıtlığı ile ilgili ana sorun bellek kaynağı değil. Güç yönetimi entegre devrelerini tedarik etmeye bağlı. Daha önce yani DDR5’ten önce, bellek güç yönetimi anakarta bağlıydı ancak güç yönetimini modüllerin kendilerine taşımak, anakart karmaşıklığını azaltarak modüllerin avantajlardan faydalanmasını sağlayacak.

Küresel kıtlıklar, yüksek profilli bir Halo Infinite turnuvası da dahil olmak üzere herkesi etkiledi. Microsoft’un kendisi yeterli Xbox Series X’i elde edemediği için yakın tarihli bir resmi turnuvada geliştirme konsollarının kullanılması gerekiyordu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.