Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam’den Kaldırılan Ünlü Oyun Epic Games Store’a Geliyor

Güney Koreli stüdyo Ironmace tarafından geliştirilen Dark and Darker, Steam'den kaldırıldıktan bir sene sonra Epic Games Store'un yolunu tutuyor.

Dark and Darker’ın arkasındaki Koreli geliştirici Ironmace‘in ofisi, stüdyonun oyununu çalıntı kodla yaptığı iddialarının ardından polis tarafından arandı. Şirket, bir diğer Koreli oyun şirketi Nexon‘un iddialarını reddetmesine rağmen oldukça zor bir yasal savaşın içerisine düştü. Daha sonra Ironmace’e, Nexon tarafından ihtarname ve DMCA yazısı gönderildi.

Bu ihtardan sonra oyunun Steam sayfasında çeşitli değişiklikler yapıldı. Daha sonra Dark and Darker’dan online co-op ve PvP kısımları çıkarıldı. En sonunda da oyun Steam’den tamamen kaldırıldı. Bunun üzerine Ironmace, Blacksmith adıyla kendi launcher’ını çıkardı ve Dark and Darker’ı tekrar erişilebilir kıldı. Ardından, bu yılın ocak ayında bir mahkeme Nexon’un ihtiyati tedbir talebini kesin olarak reddetti.

Dark and Darker Epic Games Store’a Geliyor

dark and darker epic games

Bugün ise Koreli stüdyonun oyunu Epic Games Store’a getirmeye hazırlandığı haberi geldi. Dark and Darker’ın Discord sunucusundaki bir gönderide, oyunun kalitesine olan güveninin arttığı ve bu nedenle ekibin oyunu daha geniş bir kitleye tanıtmak için hazırlıklara başladığı belirtiliyor. Dark and Darker’ın Epic Games Store‘da henüz bir çıkış tarihi bulunmamakla birlikte, oyun “çok yakında” olarak listeleniyor.

Dilerseniz, istek listenize ekleyebilir ve çıktığı zaman haberdar olabilirsiniz. Bu arada Dark and Darker’ın mobil cihazlara geleceği bilgisini de araya sıkıştıralım. 2024 yılında çıkması planlanan yapım, PUBG: BATTLEGROUNDS’un yayıncısı KRAFTON tarafından geliştiriliyor. Aralık ayında Yayın Departmanı Kıdemli Başkanı Rafael Lim ile gerçekleştirdiğimiz sohbette Dark and Darker Mobile ve firmanın Türkiye pazarı için planlarını sormuştuk. Dilerseniz, röportajımızı okuyabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.