Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

DALL-E’nin Uygulaması Çıktı!

DALL-E'nin yapay zeka sanat robotu artık uygulama olarak da mevcut. Ayrıca yarattığınız her şey üzerinde tam mülkiyet haklarına sahipsiniz.

DALL-E 2‘yi daha uzun süre kullanmak için belirli bir web sitesini ziyaret etmeniz gerekmeyecek. OpenAI, uygulamaların ve diğer ürünlerin YZ sanat oluşturucusunu kullanmasına izin veren bir beta uygulamayı herkese açık olarak yayınladı. Uygulama, doğal dil açıklamalarının yanı sıra nefret, kan ve benzeri aşırı içeriği filtrelemek için denetleme sunacak.

Birkaç önemli müşteri şimdiden DALL-E’yi kullanıyordu. Microsoft’un yeni Designer uygulaması, sosyal medya, belgeler ve davetler için sanat eserleri oluşturmak için yapay zekayı entegre etti. Ayrıca yapay zeka, ihtiyacınız olanı bulamadığınızda kendiniz tasarlamanız için Bing ve Edge‘e de entegre olacak. Mixtiles ise sistemi benzersiz bir duvar sanatı üretmek için içerisine dahil etti.

DALL-E Eserlerinizin Hakları Artık Size Ait

DALL-E

OpenAI, sanatınız üzerindeki kontrolünüzü daha da genişletmek için bu uygulamayı yayınladı. Artık yalnızca kullanım haklarına değil, oluşturduğunuz görüntüler üzerinde tam mülkiyet haklarına sahipsiniz; teknolojisi içerik politikası ihlalleri olasılığını en aza indirdiği için şirket kontrolü devretmek konusunda daha rahat olacak.

Ne tasarlarsanız tasarlayın, artık sanatınızı genel ve özel koleksiyonlar halinde düzenleyebilirsiniz. Örneğin, çok fazla uzay temalı parça yaparsanız, onları bulmak için galerinizin geri kalanını gözden geçirmeniz gerekmeyecek.

Araç seti ve artan haklar, yapay zeka tarafından oluşturulan sanatın ödünç alınıp alınmadığı veya çalınıp çalınmadığı sorusunu çözmeyecek. DALL-E daha fazla yerde kullanıldığından daha fazla sürtünmeye bile yol açabilecek. Shutterstock gibi şirketler AI tarafından oluşturulan görüntüleri satmak için OpenAI ile çalışırken, diğerleri telif hakkı anlaşmazlıkları korkusuyla teknolojiyi yasaklayan adımlar attı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.