Cyberpunk 2077 Xbox Game Pass’e Eklenecek Mi? Resmi Açıklama Geldi

Cyberpunk 2077'nin Xbox Game Pass'e ekleneceği yönündeki söylentilere son nokta koyuldu. CD Projekt RED'in RPG'si, Microsoft'un abonelik servisine gelmeyecek.

18 Kasım’da yayınlanan yeni bir Xbox videosu, Xbox Game Pass Ultimate aboneleri için oyun akış seçeneklerini vurgulayan kısa bir Cyberpunk 2077 klibi içeriyordu. Yalnızca Xbox Game Pass aracılığıyla erişilebilen bu tanıtım videolarındaki oyunlar, genellikle platforma eklediği için CD Projekt RED imzalı RPG’nin abonelik hizmetine katılmak üzere olabileceği iddia edildi.

Peki, Cyberpunk 2077 Xbox birlikteliği gerçekten olacak mı? VGC’nin haberine göre bu spekülasyona bir CD Projekt RED temsilcisi son noktayı koydu. Cyberpunk 2077’nin Xbox Game Pass’e eklenmesi gibi bir planın olmadığını belirten temsilci, RPG’nin -en azından yakın gelecekte- Microsoft’un abonelik hizmetine gelmeyeceğini söyledi.

Cyberpunk 2077 Xbox Birlikteliği Şimdilik Olmayacak

cyberpunk 2077 xbox game pass

Xbox’ın bulut oyun özelliği, uzun bir test döneminden sonra bu haftanın başlarında Xbox konsollarında piyasaya sürüldü. Xbox Game Pass Ultimate aboneleri artık oyunları indirmeye bile gerek kalmadan doğrudan Xbox One, Xbox Series X veya Xbox Series S üzerinde oynayabilecekler. Bu aynı zamanda, Xbox One oyuncularının eski donanımlarında yeni nesil oyunlar oynayarak bazı Xbox Series X / S oyunlarına erişebilecekleri anlamına geliyor ki, bu oldukça büyük bir gelişme.

Kısacası, Cyberpunk 2077 Xbox ekosistemine gelmeyecek. Fakat bu, oyunun gelecekte Game Pass’e eklenmeyeceği anlamına gelmiyor. Konuya dair yeni gelişmeler yaşanması halinde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol