Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty’ye Nerede ve Nasıl Başlanır?

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077 oyuncularını casusluk ve gerilim dolu bir maceranın içine sokan Phantom Liberty'yi resmen piyasaya sürdü. Peki, yeni genişletme paketine nerede ve nasıl başlanır? Bilmeniz gereken her şey bu yazıda.

Cyberpunk 2077 oyuncularının beklediği büyük genişletme paketi Phantom Liberty sonunda yayımlandı. Gizem, polisiye, casusluk, siyaset ve gerilim temalarının etrafına inşa edilen unutulmaz bir macera sunan hikaye, size Night City’nin yeni bir bölgesini keşfetme ve bu bölgede özel olarak birkaç görevi tamamlama şansı veriyor.

Yeni Amerika Birleşik Devletleri Başkanı’nı kurtarmaya çalışacağınız Dogtown, serüveninizin ana adresi olacak. Zamanında büyük bir savaşa tanıklık eden bu yer, özel bir ordu tarafından karantina altında bulunuyor. Diğer her yerden bağımsız olarak kendi kanunlarına ve kurallarına sahip olan Dogtown, polislerin bile girmeye itina ettiği bir bölge. Anlayacağınız buradan canlı çıkmak pek de kolay bir iş değil.

Phantom Liberty’de Ana Adresimiz Dogtown

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty genişletmesini satın alıp deneyimlemeden önce yerine getirmeniz gereken birkaç gereksinim var. Ne yazık ki belli bir noktaya ulaşana kadar içeriğin kilidini açamıyorsunuz. Hatta ana hikayenin büyük bir kısmını tamamlamanız gerekiyor. Cyberpunk 2077 hikayesinde Act 2 sırasında Transmission’ı tamamladıktan sonra Dog Eat Dog görevini alacaksınız.

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty dlc

Gizemli bir arayan sizi Dogtown‘un girişine davet edecek ve bu genişletmenin ilk hikaye görevleri serisi başlayacak. Bu noktada Phantom Liberty maceranızı başlatmak için önünüzde üç seçenek var. Temel Cyberpunk 2077 hikayesinin başından itibaren V olarak oynayarak genişletme ile yeni bir oyun yaratabilirsiniz. Bu yöntem, Cyberpunk 2077’yi bıraktıktan sonra yeniden başlamak isteyen herkes için mükemmel olabilir.

Alternatif olarak önceden hazırlanmış bir karakterle oyuna başlayabilirsiniz. Cyberpunk 2077’de Phantom Liberty’i başlattığınızda ve misyonunun kilidi açıldığında, önceden hazırlanmış karakter örnek teşkil edecek. Phantom Liberty genişletmesi Cyberpunk 2077’de Dog Eat Dog görevini aldığınızda başlıyor ve sizden şehrin güney tarafında, Pacifica’nın yanında bulabileceğiniz Dogtown sınırına gitmeniz isteniyor.

Casusluk, Gizem ve Gerilim Dolu Bir Polisiye Macerası

Cyberpunk 2077’de Phantom Liberty hikayesini başlatmanın iki yolu bu şekilde. Üçüncü seçenek, ana hikayeye geçmeden önceki mevcut kaydetme dosyanıza devam etmektir. Bu, Cyberpunk 2077’nin 2.0 yamasının bir parçası olduğundan karakterinizin perk’leri büyük olasılıkla sıfırlanacaktır. Bu da her yeni değişikliği kontrol ederek bunları yeniden oluşturmanız gerektiği anlamına geliyor.

Phantom Liberty

Phantom Liberty’e ulaşmak için Cyberpunk 2077’nin ana hikayesi boyunca ilerlemek zorunda olanlar için tamamlamanız gereken görev gereksinimine Transmission deniyor. Bu görev, yukarıda da bahsettiğim gibi ana hikayenin ikinci perdesi sırasında gerçekleşiyor. Transmission görevini tamamladıktan sonra, sizinle Dogtown’da buluşmak isteyen bilinmeyen bir kişiden bir çağrı alacaksınız. Bu sayede Phantom Liberty’deki serüveniniz başlamış olacak.

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty genişletme paketi, Steam‘de 399 TL fiyatla satılıyor. Ayrıca ana oyun ve genişletmeyi içeren paketi şu anda yüzde 33 indirimle 808 TL karşılığında satın alma seçeneğiniz de var.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.