Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Cyberpunk 2077 DLSS 3 Desteğine Kavuştu

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077'nin artık Nvidia DLSS 3.0 ve onun çerçeve üretimi ie darboğaz önleme teknolojilerini desteklediğini duyurdu.

Cyberpunk 2077 artık Nvidia’nın DLSS 3.0 çerçeve oluşturma özelliğini destekleyerek, RTX 4000 serisi ekran kartı kullanıcılarının potansiyel işlemci darboğazlarına rağmen kare hızlarını etkili bir şekilde ikiye katlamalarına olanak tanıyacak. Geçen yılın en heyecan verici teknolojilerinden biri olan Nvidia’nın yapay zeka tabanlı çerçeve oluşturma teknolojisi (DLFG), RTX 4000 serisi ekran kartlarına özel olarak piyasaya sürüldü.

Temel olarak, bu teknolojiyi yapay zeka ile piksel üretimi yapan, donanım tabanlı bir özellik olarak özetleyebiliriz. İşlemci tabanlı darboğazlarla karşılaşan oyunlarda iki kata varan FPS artışı yaşayabiliyorsunuz. DLSS 3, yalnızca RTX 4000 serisi ekran kartları için piyasaya sürülmesi ile tartışma yaratsa da, oyun dünyasını kökünden değiştirebilecek bir teknoloji olarak hayatımıza girdi.

Cyberpunk 2077 DLSS 3 Güncellemesi Yayınlandı

Cyberpunk 2077 DLSS 3 Desteğine Kavuştu

Teknik anlamda rezil bir şekilde çıkış yapan Cyberpunk 2077, RTX 4000 kullanıcılarına muazzam kare hızı kazanımları sağlamak için DLSS 3 güncellemesi alacağını duyurdu ve bu özellik nihayet kullanıma sunuldu. Giriş gecikmesini önemli ölçüde artıran ve DLFG için ilk etapta bir ön koşul olarak gelen Nvidia Reflex de bu güncelleme ile oyuna dahil edildi.

Elbette bir süredir Cyberpunk 2077‘nin DLSS 3 alacağı biliniyordu ancak şu ana kadar özelliğin oyuna ne zaman geleceği net değildi. Yeni güncelleme, artık oyunun birçok görsel nimetinden vazgeçmek zorunda kalmadan önemli performans iyileştirmeleri elde edebilecek olan RTX 4000 kullanıcıları için hoş bir sürpriz oldu. Aslında, yeni güncellemenin ardından uzun süredir lanse edilen “Ray Tracing: Overdrive” seçeneği gelecek ve bu da oyunun zaten etkileyici olan görsel doğruluğunu daha da artıracak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.