Clubhouse İçin Android Uygulaması Test Ediliyor

Son dönemlerin en popüler uygulamalarından biri olan Clubhouse için şu anda Android sürümü testlerine başlandı.

Sesli sohbet uygulaması Clubhouse, son birkaç ayda son derece popüler oldu, ancak şimdiye kadar, uygulama yalnızca iOS işletim sistemine özeldi. Clubhouse’un arkasındaki ekip bir Android uygulamasının işin içinde nasıl olduğunu anlatsa da, bunun dışında çok fazla bilgiye sahip değildik. Artık beta sürümünün yolda olduğunu biliyoruz.

Clubhouse

Onay, bir blog gönderisinde Android için “kaba” bir beta sürümünü nasıl piyasaya sürdüklerini onaylayan Clubhouse ekibinden geliyor. Bunu yaparken, tam bir lansmanın henüz yayınlanmadığı hakkında da konuştular, ancak uygulamanın hemen yayınlanmasını bekleyemeyiz. Android’deki kullanılabilirlik hakkında bir açıklama yaparak, şunları söylediler “Önümüzdeki haftalarda Clubhouse’da daha fazla Android kullanıcısını ağırlamak için sabırsızlanıyoruz.”

Bu, Clubhouse’un nihayet bu ay veya Haziran başında Android’e geçebileceği anlamına gelebilir. Bununla birlikte, bu aynı zamanda Clubhouse’un iOS sürümü kadar çekiş kazanıp kazanmayacağı konusunda bir soru ortaya çıkarıyor. Clubhouse’un artık sesli sohbet odalarına sahip olma hizmeti sunan tek uygulama olmadığını düşününce.

Bu, Clubhouse ekibinin uygulamanın Android platformuna geçişini nasıl ele aldığına bağlıdır. Snapchat geliştiricilerinin zorlukla çalışan tembel bir bağlantı noktası yaparak yaptıkları aynı şeyi yapacaklarsa, işlerin Android tarafında büyük bir düşüş görebilirsiniz. Bununla birlikte, ekip Clubhouse’un Android sürümünü iyileştirmek için iOS sürümünde çalıştıkları kadar zaman ve kaynak ayırmaya istekliyse, Android’in sahip olduğu daha geniş kullanıcı tabanı sayesinde gelecek parlak olacaktır.

Clubhouse tamamen Android’de kullanıma sunulduğunda sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol