Clash of Clans Nasıl Elmas (Gem) Kazanılır?

En çok oynanan mobil oyunlarda biri olan Clash of Clans'ta elmas kazanma yollarını öğreneceksiniz.

Supercell’in en çok oynanan mobil oyunlarında olan Clash of Clans ilk çıktığı günden beri popülerliğini koruyan bir oyun. Yolda, toplu taşıma araçlarında, okullarda, parklarda kısacası her yerde bu oyunu oynayanları görmüşsünüzdür. Bu kadar çok oynanan bir oyunda önemli bir para birimi bulunuyor. Oyunda elmas diye geçen oyun içi para birimi oyunu oldukça etkiliyor. Yani bol miktarda elmasınız varsa oyunda kısa süre içinde gelişebiliyorsunuz.

Bu oyun içi para birimini gerçek para ile elde edebileceğiniz gibi ücretsiz yollarla da elde edebiliyorsunuz. Clash of Clans nasıl elmas kazanılır isimli yazımızda ücretsiz bir şekilde elmas elde etme yollarından bahsedeceğim. Hazırsanız konumuza geçelim.

Clash of Clans Nasıl Elmas Kazanılır?

Binalar yapıp kendinize bir ordu kurduğunuz bu oyunda diğer oyunculara saldırıyor ve savaşıyorsunuz. Oyunda bulunan elmas ise bir çok binayı yapmanızı ve bunları hızlı bir şekilde inşa etmenizi sağlıyor. Kısacası ne kadar çok elmas o kadar çok güç demek. Önceliğiniz önemli binalar için harcamak olmalıdır. Üretim hızlandırma için filan kesinlikle kullanmayın. Hazırsanız elmas ya da diğer adı ile mücevher kazanma yollarına geçebiliriz.

clash of clans nasil elmas tas kazanilir 2

Öncelikle yapmanız gereken şeylerden biri köyünüzün içinde bulunan taşları ve bitkileri kaldırın. Zaten bunları kaldırmazsanız oraya binalar yapamazsınız. Hem bu sayede yani bunları köyünüzün içinden kaldırdıkça elmas kazanırsınız. Taşların silinmesi size altın verir, bitkilerin silinmesi ise size elmas verecektir. Ayrıca oyunda yine size engel olan şeyleri kaldırın. Mesela mantarları kaldırın. Bunlarda 0-6 arası size elmas kazandıracaktır.

Ayrıca size bir de taktik vereyim. Köyünüzde bazı yerleri boş bırakın. Bu sayede her 8 saatte bir bitki çıkacaktır. Bunları tekrar silerek elmas kazanabilirsiniz. Bu yüzden mantıklı bir köy yapmaya çalışın. Her yeri bina ile doldurup kapatmayın. Köyünüzde size engel şeyleri kaldırmak size ödülde verecektir. Bunlar görev diye geçer. Yani bir görevi tamamlamış olursunuz. Bunun ödülü de yine elmas olacaktır. 50 engel kaldırmaya 10 elmas , 500 engel kaldırmaya ise 20 elmas verilmektedir.

Başarımlar

Oyunda sizi bekleyen bir sürü görev, daha doğrusu başarım olacak. Başarı listesine baktığınız bunları detaylı bir şekilde görebileceksiniz. Hangisini tamamladığınızı hangisini tamamlamadığınızı görebiliyorsunuz. Buradan tamamlamadıklarınızı görebilir ve bunları tamamlamaya çalışabilirsiniz. Bu sayede elmas kazanırsınız. Kolay görevler size az elmas verecek, zor görevler ise size fazla elmas verecektir.

Oyunda ki tüm görevleri tamamlamak size yaklaşık olarak 9.000 elmas kazandırmaktadır. Ama size tavsiyem savaş görevlerine odaklanın. Bol bol savaş yapın ve kazanmaya çalışın. Zafer puanı kazanın ve belli bir sınıra ulaşınca elmas kazanın. Ayrıca başarılı savunmalar yaparakta elmas kazanabilirsiniz. Yeni birliklerin kilitlerini açmak, bina yükseltmek gibi şeylerde elmas kazandırır. Ama bunların verdiği elmas oranı azdır.Bir başarıyı tamamladım ama elması nasıl alacağım? Bu sorunun cevabı da oldukça basit. Başarı listesine giriyorsunuz ve tamamladığınız görevin sağında size gösterilen elmas bölümüne tıklayarak alabiliyorsunuz. Bu kadar kolay.

Gereksiz Harcama Yapmayın

Oyuna başladığınız anda oyun size 500 elmas vermektedir. Öğretici bölümünde oyun size, bu elmasların yarısını harcatıyor. Yani elinizde 250 elmas kalıyor. Öğretici bölümü geçmek ve 250 elmas harcamamak ne yazık ki imkansız. Hiç bir şekilde elmasları süre hızlandırmak için kullanmayın.

Öğretici kısmı size, bu elmasları süre hızlandırmak için kullanıldığını gösterecektir. Bu yanlışa sakın düşmeyin. Ayrıca elmaslar ile sakın kaynak almayın. Kaynakları oyun oynadıkça kolay bir şekilde elde edebilirsiniz. Eğer bir şeyi beklemeniz gerekiyorsa bekleyin arkadaşlar. Oyundan çıkın başka bir şeyler ile meşgul olun ama sakın süre kısaltmak için harcama yapmayın.

Google Play Uygulaması

Eğer bir Android kullanıcısı iseniz size güzel de bir haberim var. “Google Opinion Rewards” isimli uygulamayı telefona indirin. Bunun Türkçesi “Google Ödüllü Anketler” olarak geçmektedir. Bizzat Google tarafından geliştirilen bu uygulama ödül tabanlı bir uygulamadır. Size belli başlı zamanlarda sorular soracak ve anket yapacaktır. Bunları yaptıkça size gerçek para verecektir. Bu anketlerin düzgün bir şekilde gelmesi içinde Google hesabınızda yazan bilgilerin doğru ve dolu olduğundan emin olunuz.

Clash of Clans isimli oyunda sizlere ücretsiz elmas kazanma yollarını göstermiş oldum. Sıkı bir Clash of Clans oyuncusuysanız bu konu işinize fazlası ile yarayacaktır. Sormak istediğiniz bir şey olursa yorum yaparak sorabilirsiniz. Görüşmek üzere.

 

1 Yorum

  1. Evet tşk ederim kendi adıma çok net bilgilendirme yaptığınız için

    Yanıtla

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol