Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Cities Skylines 2’den Yeni Oynanış Videosu

Cities: Skylines 2'deki hizmetler, ilk oyundakilere benzer olacak ancak Colossal Order, hizmetlerin işleyişlerinde önemli değişiklikler getirecek.

Colossal Order’ın önceki geliştirici günlüğü kayıtları sayesinde, Paradox Interactive gözetiminde geliştirilen yeni şehir kurucusunun çeşitli yönleriyle ilgili ayrıntıları öğrendik. Bu arada geliştiriciler, Cities Skylines 2 hakkındaki bugünkü videosu ile tartışılan şehir hizmetlerinden de bahsetti.

Bu kez geliştirici, ikinci Cities: Skylines’daki hizmetlerle ilgili tüm değişiklikleri tartışmak için metni Steam‘de iki bölüme ayırmak zorunda kaldı. Neyse ki stüdyo her zaman olduğu gibi en önemli bilgileri özetleyen kısa bir video da hazırladı. Biz de video üzerinden ve yayınlanan metinden yola çıkarak önemli bilgileri sizler için özet haline getirdik.

Cities Skylines 2’nin Hizmet Mekanikleri

Cities Skylines 2'den Yeni Oynanış Videosu

Orijinal Cities: Skylines’daki tüm temel hizmetlerin geri dönecek. Polis, sağlık hizmetleri ve cenaze evleri, eğitim, atık yönetimi ve ulaşım gibi hizmetlerin tümü, şehir işleyişinin önemli bir parçası olacak. Yeni bir özellik, yinelenen posta hizmetlerini ve ayrı bir telekomünikasyonu (İnternet dahil) bir araya getirecek olan İletişim kategorisi olacak.

Yine de Cities Skylines 2’nin tamamında olduğu gibi burada da önemli değişiklikler olacak. Bazıları, ilgili binaları ilerleterek (ilk oyunda olduğu gibi daha fazla dikmek yerine) çoğu hizmetin erişimini geliştirme ve genişletmedeki değişiklikler de dahil olmak üzere diğer mekaniklerden kaynaklanacak:

  • İyileştirmeler, operasyonel, genişleme ve ek binalar olmak üzere üç kategoriye ayrılacak. İlki yeni özelliklere erişim sağlarken, ikincisi yalnızca maksimum hasta veya araç sayısı veya menzil ve üretkenlik gibi bir tesisin “kapasitesini” artıracak.
  • Tabii ki, burada da, önceki geliştiricinin günlüğünde belirtildiği gibi, binalarla ilgili ilke geçerli olacaktır: bu tür gelişmiş tesislerin hem “geliştirilmesi” hem de bakımı pahalı olacak. Bu nedenle, hastanede kesinlikle ek bir kanada mı yoksa santralde bir yükseltmeye mi ihtiyacımız olduğunu düşünmeniz gerekecek.
  • Daha da önemlisi, oyuncuların tüm şehre hizmetlere eşit erişim sağlaması gerekmeyecek. Her mahalleye sakinlerinin memnuniyeti ile ilgili kendi değerleri verilecek ancak aynı zamanda içindeki hizmetlerin işleyişini (kullanım maliyetleri ve su ve elektrik faturaları dahil) belirlememizi sağlayacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.