Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Çin’in En Çok Kullandığı Telefon Açıklandı

Son gelen raporlara göre Çin'in en çok kullandığı akıllı telefonu açıklandı. Lafı uzatmadan habere geçelim.

Çin’in en çok kullandığı telefon son yayınlanan raporlara göre açıklandı. Ekim 2021 raporuna göre Apple’ın iPhone satışlarının Çin’de her ay yüzde 46 artarak ülkenin en büyük akıllı telefon üreticisi olduğu belirtiliyor. Counterpoint Research’e göre Çin’de en çok kullanılan telefon iPhone 13 olduğu söyleniyor.

Daha önce de Apple’ın küresel akıllı telefon pazarına hakim olduğu da gözlerden kaçmıyor. Bu yıl da Çin’de liderlik koltuğunu vermeyen Apple, iPhone 13 akıllı telefonu ile en çok kullanılan cihaz olduğu açıklandı. Analistlere göre Çin’de her geçen ay iPhone satışları büyümeye devam ediyor.

Çin’in En Çok Kullandığı Telefon iPhone 13 Oldu!

Çin'in En Çok Kullandığı Telefon

Counterpoint Research araştırma firmasındaki analistler, iPhone 13 satışlarının bir önceki aya göre yüzde 46 arttığını ve toplam Çin akıllı telefon pazarının Ekim 2021’de sadece yüzde 2’lik bir dilimle büyüme kat ettiğini belirtiyor. Araştırma direktörü Tarun Pathak, “Apple, özellikle Pro sürümleri için eksiklikler olmasaydı daha fazlasını kazanabilirdi” dedi. “Ama yine de Apple, tedarik zincirini diğer OEM’lerden daha iyi yönetiyor.”

Pathak, Çin’deki en üst konumun Huawei’nin düşüşünden bu yana “el değiştirdiğini” belirtiyor. Pathak, “Pazar dinamikleri Ekim ayında Apple’ın Aralık 2015’ten bu yana ilk kez yeni 1 numaralı OEM olmasıyla yeniden değişti” diye devam etti. “Bu, Çin’de iPhone 12 serisinden daha ucuza piyasaya sürülen iPhone 13 serisinin başarısından kaynaklandı.” Çin’in En Çok Kullandığı Telefon Apple iPhone 13 satış rakamları raporunu aşağıda görebilirsiniz.

Çin'in En Çok Kullandığı Telefon

Kıdemli analist Varun Mishra, “Genel olarak, Çin pazarı yıl boyunca yavaştı ve Apple’ın büyümesi olumlu bir işaret” dedi. “Bu, Çinli akıllı telefon kullanıcılarının hızla olgunlaştığını ve markalar için iyi bir fırsat olabilecek daha ileri teknoloji cihazlar satın almak istediklerini gösteriyor ve tedarik zinciri, kıtlıkların ortasında üst düzey ve yüksek marjlı cihazlara da öncelik veriyor,” diye açıklamalarına devam etti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.