Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

2021’in En Çok Satan Akıllı Telefonları Belli Oldu

Bulunduğumuz yılı tamamlamaya yaklaşık 1 ay kaldı ve bu yıl çok satan akıllı telefonlar belli oldu.

IDC’nin sunduğu rapora göre dünyada en çok satan 5 akıllı telefon belli oldu. Aslında raporu incelediğimizde çok da şaşırılacak bir durum yok. En çok satan 5 akıllı telefondan 4’ünün iPhone olması dikkatleri çekti ve gözden kaçmadı. 

2021’in en çok satan akıllı telefonlarından dördü iPhone ancak dünyanın en popüler ikinci akıllı telefonu giriş seviyesi bir Samsung akıllı telefonu oldu.

Bulunduğumuz yılın en çok satan akıllı telefonu Apple iPhone 12 oldu. Kısaca cihazın özelliklerinden bahsedecek olursak 6.1 inç ekran boyutu ve A14 bionic mobil işlemci ile desteklenmektedir. Arka kamerası 12 Megapiksel, 12 derecelik ultra geniş açılı lens, f/1.6 diyafram açıklığı bulunan akıllı telefonun ön kamerası da 12 Megapiksel olacak şekilde belirlendi. Akıllı telefon 4 GB RAM ile 5G destekli şekilde kutudan çıkıyor. En çok satan akıllı telefonun fiyatına gelecek olursak bugün gelen zam ile beraber iPhone 12 (64 GB) 13 bin 999 TL olarak güncellendi. 

2021’in En Çok Satan Akıllı Telefonlardan Dördü iPhone Oldu!

akıllı telefon

En çok satan akıllı telefonların ikinci sırasında ise Samsung’un giriş seviye telefonu Samsung Galaxy A12 oldu. Özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak 6.5 inç ekran ile kutudan çıkıyor. Galaxy A 12’nin yeni ekranıyla nasıl daha büyük bir görüş alanına sahip. HD+ ekran teknolojisi ve videoları daha canlı bir şekilde izlenebilir. Samsung Galaxy A12 diğer özellikleri arasında 5000 mAh batarya kapasitesi, çift hat ve hızlı şarj desteği bulunuyor. Akıllı telefonun fiyatı ise 2 bin 699 TL.

Diğer en çok satan akıllı telefonlar ise sırasıyla iPhone 11, iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Pro oldu.

Apple ve Android üreticileri arasındaki büyük fark bir kez daha ortaya koyuluyor. Apple, dikkatini şimdiki nesle odaklayabilirken, Android üreticileri tüm tüketicilere hitap ediyor.

Merak uyandıracak olursak, Samsung’un ezici bir farkla liderliğini sürdürdüğü bir diğer segment de katlanabilir telefon. Katlanabilir akıllı telefon pazarının yüzde 78’ini Samsung oluşturuyor. IDC’ye göre, şimdiye kadar 2021’de Samsung, mobil pazarın yalnızca %0,4’üne eşdeğer, 4.4 milyon adet katlanabilir akıllı telefon sattı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.