Çin’de İthal Oyunlara Ambargo 6 Ay Daha Sürebilir

Çin'in ithal oyun kararı uzun süreli devam edebilir.

Bir süre önce bir haber yapmıştık ve Çin’de ithal oyunlara ambargo uygulanacağını duyurmuştuk. Çin’de oyun endüstrisi görünüşe göre uzun bir kış geçirecek ve hükümet tarafından uygulanan bu yeni ambargo 4-6 ay daha devam edecek.

Çin’de yeni resmi kanunlar yayınlanırken, artık oyunların lisans ve onay süreci daha zor olacak. Aynı zamanda ithal edilen oyunlar da ülkede kolay kolay onay almayacak ve bir dizi denetimden geçecekler.

Çin son dönemde pek çok oyun firmasının hedefi oldu. Ülkede başta e-spor ve mobil oyun sektörleri giderek büyürken, yapımcılar da haliyle pastadan pay kapmak istiyorlar. Diğer yandan Çin menşeli oyun firmaları da çoğalıyor ve hükümet yabancı firmalar yerine bunları desteklemek istiyor. Görünüşe göre bu durum gelecekte de devam edecek.

Karar Ulusal Radyo ve Televizyon Kurumu ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilirken, dondurma sürecinin 4 ile 6 ay arasında değişmesi bekleniyor. Muhtemelen bundan sonra da Çin’de artık oyun satmak pek kolay olmayacak ve hükümet başka koruyucu önlemler de alacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol