Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

ChromeOS Karanlık Tema Güncellemesi Yayınlandı

ChromeOS 104 güncellemesi ile sistem geneli karanlık tema özelliği herkesin kullanımına sunuldu ve Ayarlar kısmına eklendi.

Google, bir süredir ChromeOS için sistem genelinde karanlık bir tema üzerinde çalışıyordu. Karanlık tema başlangıçta bu yılın başlarında kararlı kanalda kullanıcılara sunuldu ancak, o sırada bir özellik bayrağının arkasına gizlenmişti. Google, kararlı kanaldaki sürüm 104 ile bu özelliği ön plana çıkarttı.

Google kısa süre önce kararlı kanalda ChromeOS 104.0.5112.83‘ü kullanıma sunmaya başladı ve en son sürüm Hızlı Ayarlar’a yeni bir Karanlık tema geçişi ekledi. Önceki yapılarda bir özellik bayrağını etkinleştirerek bu Karanlık tema geçişine erişebilseniz de, en son işletim sistemi sürümünde artık bunu yapmanız gerekmeyecek.

ChromeOS 104 Güncelleme Notları

ChromeOS

9to5Google‘a göre, yeni Karanlık Tema geçişi Hızlı Ayarların ikinci sayfasında görünecek. Kullanıcı arayüzünün her yönünün görünümünü değiştiren sistem genelinde karanlık temayı etkinleştirmek için üzerine dokunabilirsiniz. Yeni karanlık temayı tamamlamak için Google, temaya dayalı olarak “açıktan karanlığa ustaca değişen” yeni duvar kağıtları da oluşturdu.

ChromeOS 104, karanlık temanın yanı sıra, rafta ayın herhangi bir günü için tüm etkinliklerinizi görüntülemenize ve Google Takvim PWA’sını açmanıza olanak tanıyan yeni bir aylık takvim görünümü de sunacak.

Ayrıca güncelleme, tüm ekranı kaplamayan kompakt, yeniden tasarlanmış bir uygulama başlatıcısı, PDF dosyalarını açabilen zengin özelliklere sahip bir Galeri uygulaması ve Google Fotoğraflar kitaplığınızdaki fotoğrafları kullanmanıza olanak tanıyan yeni bir Duvar Kağıdı ve stil uygulaması da sunacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.