Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Chris Evans’lı Toy Story Filmi 14 Ülkede Yasaklandı

İçerisinde LGBTQ+ sahnesi içeren Toy Story Lightyear, 14 ülkede yasaklandı. Bu sahneler müslümanlığa ve islama hakaret olarak nitelendirildi.

Chris Evans, 17 Haziran‘da vizyona girecek Disney/Pixar animasyon filmi Toy Story’de yer alan Buzz Lightyear’ı seslendiriyor. Uzo Aduba, başka bir kadınla evli olan bilim insanı Hawthorne’u oynuyor. Filmde Buzz Lightyear’ın meslektaşı, Alisha Hawthorne isimli eşcinsel bir karakterin eşi Izzy ile bir öpüşme sahnesi yer alıyor. Birkaç ay önce bu sahne bizzat Disney tarafından filmden kesilmişti. 

Ancak Pixar çalışanları bu kararın tamamen yanlış olduğunu ve Disney’in sahneyi geri koyması gerektiğini söylemişti. Yeni gelen haberlere göre Disney, bu sahneyi yeniden filme koydu. Film şu anda LGBTQ+ temaları nedeniyle Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Kuveyt’te yasaklandı. Evans sahnenin geri gelmesi konusunda oldukça mutlu olduğunu ancak bu tarz konuların hala tartışma yaratması sebebiyle üzüldüğünü dile getirdi.

Toy Story Ülkemizde Yayınlanacak

Toy Story

Disney sadece Pixar çalışanlarından değil, birçok sosyal medya kullanıcısından da tepki toplamıştı. Ayrıca çok sayıda izleyici, şirketi homofobik olmakla suçladı. Elbette şirket tüm bu linçlere dayanamayarak attığı adımı geri çekti. Ancak bu sefer de ortadoğu ülkelerinde, Toy Story‘ye yayın yasağı geldi. Film hakkında konuşan Evans, oldukça duygusal bir içeriğe imza attıklarını belirtti.

Evans, Aisha’nın aşk hikayesinin montajı sırasında ağladığını da sözlerine ekledi. Daha sonrasında ise hiç ağlamadığım bir Pixar filmi izlediğimi sanmıyorum dedi. Variety’de yer alan bir habere göre Birleşik Arap Emirlikleri filmin vizyona girmesine onay vermiş. Fakat sosyal medyada ortaya çıkan tepkilerin ve kullanıcıların Lightyear’ı müslümanlığa ve İslam’a hakaret olarak suçlamasının ardından yayın yasağı geri gelmiş.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.