Chernobylite Konsol Sürümleri Ertelendi

Hayatta kalma RPG oyunu olan Chernobylite'ın konsol lansman tarihi birkaç hafta ertelendi.

Erken erişimde biraz zaman harcadıktan sonra, The Farm 51’in geliştirdiği hayatta kalma korku RPG oyunu Chernobylite, birkaç ay önce PC için tam olarak piyasaya sürüldü. Önümüzdeki ay, 7 Eylül için bir konsol lansmanı da olacaktı ancak konsol sürümleri ertelendi.

Yayıncı All in! Games, kısa süre önce oyunun yüksek satış rakamlarını ve olumlu incelemelerini vurgulayan bir övgü fragmanı yayınladı ve fragmanın sonunda Chernobylite’ın artık 28 Eylül’de PlayStation 4 ve Xbox One için yayınlanacağını doğruladı. Oyunun konsol yapısında “konsol kurulumuyla ilgili öngörülemeyen bazı sorunlar” olduğu söylendi ancak bunun tam olarak ne anlama geldiğine dair hiçbir ayrıntı paylaşılmadı.

Chernobylite’ın PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için çıkacağı da doğrulandı ancak bunun için kesin bir çıkış tarihi henüz paylaşılmadı.

Chernobylite

Chernobylite Tam Sürüm Neler Sunuyor?

Chernobylite‘ın ana karakteri, sevgilisi Çernobil’deki nükleer felaketle ilgili olaylar sırasında iz bırakmadan kaybolan Igor adında bir fizikçi. O zamandan bu yana 30 yıl geçmesine rağmen, kahramanımız kaybıyla asla barışmadı. Sevgilisinin bir fotoğrafının ve rüyalarında giderek daha sık görülen vizyonların bulunduğu gizemli bir paketten sonra, kahramanın hala orada olduğuna inanarak, şimdi Chernobyl Exclusion Zone olarak adlandırılan trajedi bölgesine geri dönme kararı aldı. The Zone’da gizemli bir maddenin çıkarıldığı ve bölgenin paralı askerler tarafından korunduğu ortaya çıktı ama karanlıkta daha da uğursuz, doğaüstü şeyler pusuda.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol