Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Chernobylite İçin İlk İnceleme Notları Yayınlandı

Bugün The Farm 51'in geliştirdiği bir hayatta kalma korku oyunu olan Chernobylite'ın tam sürüm çıkış günü. Oyunun incelemeleri iyi görünüyor, ancak eleştirmenler S.T.A.L.K.E.R. serisine aşina olmayan oyunculara hitap etmeyebileceğine dikkat çekti.

Geçtiğimiz senenin baharında, nükleer facia bölgesi olan Çernobil’de geçen hayatta kalma korku oyunu, kitle fonlaması internet sitesi Kickstarter‘da bir kampanya başlattı ve sadece birkaç ay içerisinde Steam’de erken erişim olarak çıkış yapmayı başardı. Bundan sonra oyun, diğer şeylerin yanı sıra bir çıkış tarihi aldığımız bu yıla kadar medyanın radarından çıkmıştı. Oyun, bugün piyasaya çıktı ve Chernobylite‘ın eleştirmen yorumları da yayınlandı.

Chernobylite

Popüler inceleme sitesi Metacritic’te oyun, ortalama puanı 69 olarak yerini aldı. Böyle iddialı bir proje için puanlar oldukça ortalama çıktı. Çoğu puan ortalama puana oldukça yakın olsa da en yüksek puan 78 olarak PC Gamer tarafından verildi.

Chernobylite İçin Seçili İnceleme Puanları

 • PC Gamer – 78/100
 • PC Invasion – 75/100
 • GameSkinny – 60/100
 • NME – 60/10C
 • Checkpoint Gaming – 60/100
 • GRY-Online – 8.0/10

Şu ana kadar The Farm 51’in en son oyununu değerlendirmeye karar veren pek çok eleştirmen olmasa da, bazı somut görüşler aldık. Görünüşe göre Chernobylite genel oyuncu kitlesi için ortalama bir oyun ancak S.T.A.L.K.E.R. serisinin hayranları için bu kesinlikle muazzam bir oyun.

Oyunun haritası olan Zone gerçekten grafikleri ve atmosferi ile harika. Hikaye ilgi çekici ve oyuncunun verdiği kararların sonuçları mevcut. Ne yazık ki Chernobylite hayatta kalma oyununun çok fazla tekrara düştüğünü öğrendik. Savaş sistemi ortalama ve oyun bazı alanlarda biraz kütük kalmış.

Oyun gerçekten iddialı, harika bir atmosfer yaratmış ve aynı zamanda farklı türlerden çok sayıda mekanik ödünç almış ancak tüm bu mekanikler genellikle rafine değil, sadece ortalama olarak kalmış.

Chernobylite, bu yıl 7 Eylül’de PlayStation 4 ve Xbox One’da için çıkış yapacak. Ayrıca bu yılın ilerleyen vakitlerinde yeni nesil konsollarda piyasaya sürülecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.