Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

ChatGPT Çöktü Mü?

Yapay zeka teknolojileri ve programıyla ön plana çıkan OpenAI şirketi tarafından kullanıcılara sunulan sohbet robotu ChatGPT'ye şu anda erişilemiyor.

Yapay zeka teknolojileri ve programıyla ön plana çıkan OpenAI şirketi tarafından kullanıcılara sunulan sohbet robotu ChatGPT‘ye şu anda erişilemiyor. Son birkaç saattir dünya çapında birçok kullanıcı tarafından uygulamanın ne yazık ki kullanılmadığını söyleyebiliyoruz. Sisteme şu anda giriş yapmaya çalışırsanız çeşitli hatalarla karşılaşmanız oldukça mümkün.

Dünya çapında önemli bir yere sahip olan ChatGPT, yapay zeka destekli sohbet robotu ile bizleri karşılıyor. Burada alacağınız aboneliklerle beraber sistemi yükseltebiliyor veya mevcut ücretsiz sürümü kullanabiliyorsunuz. Ancak ücretsiz sürüm belli bir yıla kadar size gerekli bilgileri sunuyor. İşte bu detaylarla milyonlarca kullanıcıya ulaşan sistem ne yazık ki şu anda tamamen devre dışı diyebiliriz.

ChatGPT Ne Zaman Açılacak?

Birçok kullanıcı X (eski adıyla Twitter) ve Meta tarafından kullanıcılara sunulan Threads platformunda sorun hakkında çeşitli gönderiler yayınlıyor. OpenAI’ın resmi web sitesinde ise sistem durumunun kesintiye uğradığı görülüyor. Bu kapsamda şirket hatayı tespit ettiğini ve düzeltmenin yakında uygulanacağını bildiriyor. Yapay zeka üzerindeki sorunlar bugün öğle saatlerinde başladı.

3a2H7CkUqQkm5RwrVYvV7c 1200 80

OpenAI tarafından bildirilene göre ChatGPT üzerinde 100 milyondan fazla kullanıcı bulunuyor. Diğer taraftan son 30 gün içerisinde hizmet birçok kez kesintiye uğruyor. En dikkate değer olay geçtiğimiz ay Bing API sebebiyle yaşanan bir kesinti diyebiliriz. Bu hata ile beraber kullanıcılar istediği sonuçlara herhangi bir şekilde erişemiyor ve web sonuçlarının yanlış bir şekilde sunulduğunu görebiliyorduk. Şimdi ise yeni bir hata ile karşı karşıyayız.

Son olarak yakın zamanda sistemin tekrar açılması bekleniyor. Şu anda şirket düzeltmeleri üzerinde uğraşıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.