Carbine Studios Kapatılıyor!

Carbine Studios yayın hayatına son verdi.

Wildstar’ın geliştiricisi olan Carbine Studios yaptığı duyuru ile kapatılacağını oyuncularla paylaştı. Carbine Studios son satışların da parasını iade edeceğini belirtti.

3 Haziran 2014’te Steam’de bilgisayar oyuncularına sunulan WildStar 3 yıllık geliştirilme sürecinin bir meyvesi olarak piyasaya çıkış yapmıştı. İlk başlarda oyuncuların beklentisini karşılayan yapım aylık ödeme sistemi yüzünden ne yazık ki kötü günler geçirdi. Aylık ödeme sistemi yüzünden oyuncularını kaybeden yapım sonraki satışlarla da oldukça başarısız bir gidişat çizdi. Oyunun geliştiricisi olan Carbine Studios daha fazla tutunamadı ve kapanma kararı aldı.

Yapılan açıklama ile Wildstar’da artık oynanamayacakmış. Geliştirilmesi tamamen durdurulan yapımın ödemeleri oyunculara geri iade edilecek. Geçmişte oyuna para harcamış oyuncular hiç üzülmesinler. Geliştirici ekip oyuncuların parasını son kuruşuna kadar ödeyeceğini belirtti. Buna ek olarak Carbine Studios çalışanları da yavaş yavaş farklı işlere kaydırılmaya başlanmış.

PC Gamer tarafından yapılan haberde Carbine Studios’un kapatılacağı ve çalışanlarının farklı alanlara geçiş yaptığı belirtildi.

Önce ücretli daha sonra da tamamen ücretsiz olan WildStar’ın Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol