Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Capcom’dan Sürpriz Proje: Yeni Bir Oyun Geliyor!

Capcom yeni bir oyunu duyurmaya hazırlanıyor. Oyunun büyük bütçeli olduğundan bahsediliyor.

Resident Evil, Street Fighter ve daha fazlasıyla ön plana çıkan Capcom ekibinden yeni bir oyun geliyor. Ekip geçtiğimiz gün Mart 2024‘te sona erecek olan mevcut mali yılın sonuna kadar “büyük” ve duyurulmamış bir oyun çıkarmayı planladığını belirtti. Duyurulmamış bu oyun hakkında çeşitli söylentiler bulunuyor.

Bu hafta sonu yayınlanan en son kazanç raporuyla beraber yayınlanan bir Japonca Soru-Cevap bölümüne göre ekip, yıl sonu satış hedeflerine ulaşma konusunda planlamalar dahilinde duyurulmamış bir projeden bahsediyor. Açıklanmayan oyunla ilgili beklentiler ve söylentiler göz önüne alındığında ise Capcom’un en büyük iki serisinden biri olan Resident Evil veya Monster Hunter ön plana çıkıyor.

Büyük Bütçeli Bir Oyun Olacak

Yeni oyun ortaya çıkmaya hazırlanırken Mart 2024’ten önce birkaç büyük oyun etkinliği karşımıza gelmeyi bekliyor. Bu kapsamda en yakın etkinlik Aralık ayındaki The Game Awards olarak karşımıza çıkıyor ve oyunun bu etkinlikte duyurulması muhtemel.

Capcom

Diğer taraftan Capcom, mevcut mali yılın ilk yarısında güçlü bir çıkış elde ediyor ve 11 yıl boyunca faaliyet gösterdiği oyun sektöründe kazanç bakımından üst düzey bir kar elde ediyor. Bu ilerleyiş de şu anda sürüyor. Şirketin ilk altı aylık dönemde en çok satan oyunu ise Haziran başında piyasaya sürülmesinden bu yana 2,47 milyon adet satış sayısını aşan Street Fighter 6 oluyor.

Öte yandan Resident Evil 4‘ün yeniden yapımı mali yılın ilk yarısında 1,66 milyon adet daha satarak Mart ayında piyasaya sürülmesinin ardından ömür boyu toplam satışını (toplam seri satışı) 5,45 milyona çıkarıyor. Capcom’un tüm zamanların en çok satan serisi şu anda 150 milyon satış rakamını aşmış durumda.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.