Capcom, Neden PC Pazarına Öncelik Verdiğini Açıkladı

Capcom, önümüzdeki yıllar için geliştirme planlarını açıkladı ve bunları başarmanın neden PC'yi yayıncının oyunları için en önemli hedef platform haline getirmeyi gerektirdiğini açıkladı.

Bir ay önce Capcom, PC’lerin birkaç yıl içinde oyunları için ana donanım platformu olmasını istediğini duyurmuştu. Ayrıca yayıncının 2022 veya 2023 gibi erken bir tarihte, oyun satışlarının yarısının PC’de olmasını bekliyoruz. Japon yayıncı az önce yeni bir mali rapor yayınladı ve bu plan hakkında ek bilgiler ve buna neden karar verdiğine dair nedenler ekledi.

Capcom’un yılda 50 milyon ve uzun vadede 100 milyon oyun satma hedefi olduğunu öğrendik. Yayıncının dünya çapındaki müşterilere ulaşmasını sağlayacağından, yalnızca PC ve dijital dağıtım üzerine bahis yapmak bu planları gerçeğe dönüştürmede önemli rol oynayacak. Şu anda şirketin oyunları 200’den fazla ülkede satın alınıyor ve gelişmekte olan pazarlarda sonuçların artması çok önemli.

Capcom

Capcom Son 10 Yılda Yüzde 583 Büyüdü

Geçtiğimiz yıl Capcom, oyunlarının sadece 5 milyonu kutulu olmak üzere 25.5 milyon kopya oyun sattı. Bu nedenle dijital dağıtım, yayıncı için mutlak bir öncelik. Satılan her kopyadan elde edilen kârı yalnızca güçlü bir şekilde (yüzde 20 oranında) artırmakla kalmadı, aynı zamanda Capcom’un eski oyunlarından da mükemmel şekilde para kazanmasını da mümkün kıldı. Şirketin işinin ikinci bölümünden elde edilen gelirler, 2010’dan bu yana yüzde 583 arttı.

Özellikle gelişmekte olan pazarlar, klasik oyunlar için alıcı bulmak için büyük bir potansiyel yakalamak ve sunmak için istekli. Capcom, PC’de dijital dağıtımın kendisine en yüksek fiyatlandırma esnekliğini sağladığını ve şirketin fiyatlandırmayı yerel koşullara kolayca uyarlamasını ve ayrıca satışları hızlı bir şekilde organize etmesini sağladığını vurguladı.

Capcom’un PC oyunlarına artan yatırımını uzun yıllardık gözlemliyorduk. PC sürümünün, konsol sürümünden sonra yayınlandığı durumlar hala mevcut ancak bunlar kuralın nadir istisnaları ve giderek daha fazla yayıncının oyunu çıkar çıkmaz PC platformunda da yayınlanmakta.

Küresel stratejiye yardımcı olmak, şirketin işe alma politikasını da etkiledi. Yayıncı, kadrosunda kadın oranını artırmaya başladı. Japon vatandaşlığı olmayan çalışanların payı da arttı. Dört yıl önce sadece yüzde 4.3 iken şimdi tüm çalışanların %6.5’i yabancı.

Belgede başka ilginç bilgiler de yer aldı. Pragmata’daki çalışmaların iyi bir hızla ilerlediği ve ekibin büyük bir bölümünün yayıncının geleceği olacak genç işçilerden oluştuğu garanti edildi. Planlar ayrıca RE Engine teknolojisinin daha yoğun bir şekilde geliştirilmesini ve şirketin serilerinin, filmler ve diziler gibi diğer medyalara daha sık uyarlanmasını da kapsayacak şekilde genişletildi.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol