Capcom, Ana Hedefinin PC Oyunları Olduğunu Duyurdu

Capcom'un iddialı planları olduğunu öğrendik. En geç 2023'te yayıncının oyunlarının yarısı PC'de satılacak.

Capcom, son yıllarda PC oyunlarına büyük yatırımlar yapmaya başladı. Yayıncı, PC’nin önümüzdeki birkaç yıl içinde oyunları için ana donanım platformu olmasını istediğinden, bu strateji mükemmel sonuçlar veriyor olmalı.

Bu strateji, bu yılki Tokyo Game Show‘un açılış gününde Capcom COO’su Haruhiro Tsujimoto tarafından açıklandı. Bunlar bazı geniş kapsamlı planlar değil. Şirket, 2022 veya 2023’te oyunlarının yarısının PC’de satılacağına inandığını ifade etti.

Capcom

Capcom: PC ve Konsola Aynı Anda Oyun Yapacağız

Capcom’un PC oyunlarına artan yatırımı uzun yıllardır kendini gösteriyordu. Konsol sürümlerinin çok gerisinde PC’de yayınlanan bazı oyunlar oldu. Örneğin Monster Hunter: World ve yakında çıkacak Monster Hunter: Rise bunun birer örneği. Geçen seneden beri, yayıncının kitaplarının çoğu, diğer donanım platformlarında olduğu gibi PC’de de piyasaya çıkmaya başladı

Birkaç ay önce şirket, PC oyunları için mükemmel satış sonuçları bildirdi ve yeni oyunları PC ve konsollarda aynı anda yayınlamak için elinden gelenin en iyisini yapacağına dair güvence verdi.

Son olarak, TGS 2021 sırasında Capcom’un Monster Hunter: Rise’ın PC versiyonunun 12 Ocak 2022’de çıkacağını ve bu yıl 13 Ekim’de bir demo yayınlanacağını da açıkladığını da belirtelim. Buna karşılık, PC ve Nintendo Switch’te aynı anda piyasaya sürülecek olan Sunbreak genişlemesinin önümüzdeki yaz piyasaya sürüleceğini de belirtmiş olalım.

Bakalım şirketin bu hamlesi nasıl sonuçlanacak? Tüm oyunların tüm platformlara çıkmasını destekliyoruz ve tüm yayıncıların bu yolu izlemesini umuyoruz. Sizin fikirleriniz neler? Yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol