Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Callisto Protocol Ekibinden Yeni Roguelike Aksiyon Oyunu

The Callisto Protocol'ün geliştiricisi Striking Distance Studios, aynı evrende Project Birdseye adlı bir aksiyon roguelike oyunu tanıttı.

Hayatta kalma-korku oyunu The Callisto Protocol‘ün arkasındaki Striking Distance Studios, sürpriz bir proje ile karşımıza çıktı. KRAFTON bünyesinde faaliyet gösteren stüdyo, The Callisto Protocol ile aynı evrende geçen Project Birdseye adlı bir aksiyon roguelike oyunu tanıttı. Küçük bir ekip tarafından geliştirildiği ifade edilen spin-off, aktif olarak geliştirilmeye devam ediliyor.

Striking Distance tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sizi üzerinde çalıştığımız bir şeyle tanıştırmaktan heyecan duyuyoruz. Hala geliştirilme aşamasında olduğundan, dahili olarak Project Birdseye olarak adlandırıyoruz. Black Iron Prison’da belirlenen hızlı aksiyonlu bir roguelike deneyimimiz. Callisto Protocol için yarattığımız dünyayı seviyoruz ve o kum havuzunda oynamaya devam etmek istiyoruz. Black Iron Prison, ekibin vizyonu için mükemmel bir oyun alanı”

Birdseye, The Callisto Protocol Evreninde Geçiyor

callisto protocol yeni oyun

Project Birdseye’ın The Callisto Protocol‘ün devamı olmadığını belirten stüdyo, “Alması ve oynaması kolay ama ustalaşması zor bir oyun yapıyoruz. Bu proje, geçtiğimiz yıl küçük bir ekip tarafından başladı. Bir nevi yan görev olan bu oyun, bir sonraki AAA oyunumuzdaki gelişimi etkilemeden Callisto Protocol dünyasını büyütmemize ve yaratıcılığımızı genişletmemize izin veriyor” dedi.

KRAFTON’un bünyesindeki stüdyolardan biri olan Striking Distance, orijinal Dead Space’in mimarı olan ünlü oyun yönetmeni Glen Schofield tarafından 2019’da kurulmuştu. Stüdyonun ilk oyunu The Callisto Protocol’ün beklentilerin çok altında bir satış performansı göstermesi, Schofield’ın ayrılığı ile 30’dan fazla çalışanın işten çıkarılmasıyla sonuçlandı. Şu anda 90 civarı personeli bulunan şirket, yeni projesi için işe alım yapmaya devam ediyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.