Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Çalınan Instagram Hesabını Almak Kolaylaştı!

Instagram, yeni kurtarma araçlarıyla saldırıya uğramış hesaplara yeniden erişim sağlamayı kolaylaştırdı. Ayrıca, saldırıya uğramış hesaplar için yeni kurtarma araçları da yayınlandı.

Instagram, iki faktörlü kimlik doğrulama gibi olağan güvenlik özelliklerine sahip olsa da, hesabınız için ücretsiz bir güvenlik kontrolü sunarak daha fazlasını hedefleyen bir yapıya geçiş yaptı. Bugün, yeni bir dizi güvenlik özelliğini ve hatta platformdaki güvenliği güçlendirmeye yardımcı olacak bir hesap kurtarma merkezi duyuruldu.

Kullanıcılara saldırıya uğradığında hızlı yardım sağlamak için platform, “Destek Talep Et” adresinde bulunabilecek yeni bir merkez açtı. Herhangi bir nedenle hesabınıza erişimi kaybederseniz bu merkeze erişebileceksiniz. Burada, sizden bir dizi talimatı takip etmeniz istenecek. Bu adımlardan geçerek şirket, hesabınıza sorunsuz bir şekilde erişebilmeniz gerektiğini belirtti.

Çalınan Instagram Hesabı Nasıl Alınır?

Calinan Instagram Hesabi Nasil Alinir

Biraz daha fazla güvenlik isteyenler, Instagram’ın arkadaşlarından yardım istemeni sağlayan yeni özelliğini her zaman kullanabilecek. Bu seçeneği kullandığınızda, arkadaşlarınızın kimliğinizi doğrulaması gerekecek, bu tamamlandığında, şifrenizi sıfırlama seçeneğiniz olacak. Arkadaşlarınız onaylamazsa, yeni arkadaşlarınızın kimliğinizi onaylaması için size bir şans daha verilecek.

Yukarıdakilerin hepsine ek olarak, platformun kendisi de şüpheli faaliyetler için gözcülük yapacak. Kötü niyetli bulduğu hesapları, özellikle de başkalarını taklit etmeye çalışan hesapları kaldıracak. Bu tür hesaplar başlangıçta her zaman sorun yaratmadığından Instagram, şüpheli bir hesabın bir kullanıcıyla iletişime geçmeye çalışması durumunda devreye girecek bir uyarı sistemini de test etmeye başladı.

Platform, güvenliğe yönelik nihai taahhüdünün bir parçası olarak, kullanıcılara bir hesabın meşru olarak doğrulanıp doğrulanmadığına dair hızlı bir gösterge sağlayan mavi doğrulanmış rozetlere artık daha fazla güvenmeye başlayacak. Platform, sisteminde değişiklik yapmadı; bu nedenle Twitter’ın aksine mavi rozet satın alınamaz.

Yeni güncellemelerin ötesinde, Aralık ayı platform için oldukça iyi bir ay oldu ve içerik oluşturuculara içeriklerinde daha fazla şeffaflık sağladı. Geçmişte içerik oluşturucular, içeriklerinin Instagram’ın Keşfet sayfasında gösterilip gösterilmediği konusunda tahmin yürütüyordu. Güncelleme, içerik oluşturucuların içeriklerinin işaretlenip işaretlenmediğini görmelerine ve hesap durumlarını kontrol etmelerine izin verdi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.