Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bulut Oyun Servisi xCloud, Tarayıcılarda Test Edilmeye Başlandı

Microsoft, bulut odaklı oyun servisi xCloud’u internet tarayıcıları için test etmeye başladı.

ABD’li teknoloji devi Microsoft’un bulut oyun servisi xCloud , kullanıcıların oyunları cihazlarına indirmeden, buluttan akış yoluyla oyun oynamalarına imkan tanıyor.

Geçtiğimiz yılın ağustos ayında Apple ve Microsoft, App Store politikalarının xCloud gibi hizmetlerin platformda bulunmasını kısıtladığı için karşı karşıya gelmişti.

xCloud bulut oyun servisi

İkili görüşmelerin ardından Apple, xCloud’un platforma girmesine izin verecek şekilde politikasını güncelledi, ancak Microsoft’un hizmette bulunan her oyunu ayrı ayrı mağazaya göndermesi ve her birinin platform yönergelerine göre incelemesi gerekiyordu.

App Store yönergelerinin, müşteriler için kötü bir deneyim yarattığını söyleyen Microsoft, xCloud’u Safari aracılığıyla iOS ve iPadOS kullanıcılarına sunacağını söylemişti.

The Verge’ün yayınladığı ekran görüntüleri, xCloud platformunun bir masaüstü tarayıcısındaki kullanımını gösterse de, iOS ve iPadOS’taki deneyim de muhtemelen aynı olacaktır.

xCloud tarayici

xCloud kazanacağı entegrasyon sayesinde kullanıcılar, bir oyunu doğrudan tarayıcılarında oynayabilecekler. Fakat oyunun hangi çözünürlükte yayınlanacağı henüz bilinmiyor. Fakat bu tip bulut odaklı hizmetlerin, çözünürlüğü sahip olduğunuz ağ kapasitenizi karşılayacak şekilde otomatik olarak ayarladığını unutmamak gerekiyor.

Bulut oyun servisi xCloud, şimdilik PC’deki Edge ve Chrome gibi Chromium üzerine kurulu tarayıcıları destekleyecek, ancak The Verge’ün haberinde, dahili testlerin ardından Safari desteğinin de ekleneceği belirtiliyor. Özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmemekle birlikte, tarihe dair bilgilerin önümüzdeki günlerde açığa çıkacağını tahmin ediyoruz. Konuyla ilgili yeni bilgiler açığa çıktığı takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. O zamana kadar bizi takip etmeye devam edin!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.