Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bully 2 Hakkında Daha Önce Bilinmeyen Detaylar Ortaya Çıktı

Akıbetinin ne olduğu yıllardan bu yana merak edilen Bully 2'nin 12 ila 18 aylık bir geliştirme sürecinden sonra 2009 yılında iptal edildiği ortaya çıktı.

İlk olarak 2006 yılının ekim ayında PlayStation 2 için piyasa sürülen açık dünya aksiyon macera oyunu Bully, diğer Rockstar Games oyunlarında da tanık olduğumuz mizahi hikaye anlatımı ve konusu ile kısa zamanda kült bir klasik haline gelmişti. Fakat çok beklenen ve talep edilen devam oyunu bir türlü gelmedi.

Bully 2‘nin geliştirilmesi ve iptal edilmesiyle ilgili yıllar boyunca birçok iddia ortaya atıldı, ancak bugün Game Informer’ın yayımladığı rapor, projenin iç yüzünü hiç olmadığı kadar gözler önüne seriyor. Habere göre Rockstar Games, 2008 yılında satın aldığı Mad Doc Software (Rockstar New England olarak yeniden adlandırıldı) stüdyolarında Bully 2’yi geliştiriyordu.

Bully 2, 2009 Yılında İptal Edilmiş

bully 2

12 ila 18 ay gibi bir süre boyunca Bully 2 üzerinde çalışan stüdyo, bu süre zarfında 6-7 saatlik bir oyun içeriği yarattı. O dönem, 50-70 kişilik New England stüdyosunun neredeyse tamamının oyuna kanalize olduğu belirtiliyor. Ta ki, Rockstar projenin fişini çekene kadar. Yaklaşık bir buçuk yıllık geliştirme sürecinin ardından oyunu iptal eden şirket, geliştirici ekibinin büyük bölümünü Max Payne 3 ve Red Dead Redemption gibi yapımlara kaydırdı.

Bully 2 her ne kadar gün ışığını görememiş olsa da, geliştirme döneminde yenilikçi pek çok teknolojiye sahne oldu. Hatta bunlardan bazıları, gelecekteki Rockstar oyunlarında kendine yer buldu. Örneğin; karakterin her binaya yasal olarak veya cam kırıp girmesi amaçlandı. Prototipte geliştirilen dinamik cam kırılması teknolojisi, daha sonraki projelerde uygulandı. Ayrıca NPC’lerin karakter davranışının geliştirilmesi de hedeflendi. Bu fikir daha sonra Red Dead Redemption 2 için hayata geçirildi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.