Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bu Özellikle Instagram Resmen TikTok’a Dönüşecek!

Instagram'ın son güncellemelerine bakılırsa, TikTok'u her açıdan geçmek Meta için en önemli öncelik haline geldi.

Instagram, gönderiler arasında gezinmeyi TikTok’a çok daha fazla benzetecek ve TikTok kullanıyormuş gibi hissettirecek olan ana sayfa akışınızın yeni bir tam ekran sürümünü test etme başladı. Mark Zuckerberg, sosyal medya hesabı üzerinden testin bir ön izlemesini paylaştı ve yeni görünümün “yakında” bazı kişilerin kullanımına sunulacağını söyledi.

Uygulama geçen ay “tam ekran” bir yayının bir sürümünü test etmeye başladı ancak bu test yayınında gönderiler aslında uygulamanın tüm ekranını kaplamıyordu ancak Zuckerberg tarafından paylaşılan en son sürümde, gönderiler TikTok’ta olduğu gibi ekranın en üstüne kadar uzanacak. Yeni görünüm, gelen kutunuza erişmek ve yeni gönderiler oluşturmak için kısayolları da değiştirecek.

Instagram Ana Sayfası TikTok’a Dönüşecek

Instagram

Hala test sürecinde olmasına rağmen, yeni görünüm Meta’nın TikTok ile rekabeti birinci öncelik haline getirme arzusuyla fazlasıyla uyumlu. Instagram, kullanıcı özet akışına daha fazla Reels ve Önerilen İçerik eklemenin yanı sıra statik görüntülerden daha çok videoyu vurgulayacak.

Bu temayı beğenmeyen kullanıcılar için ek bir açıklama gereği duyan Meta kurucusu Mark Zuckerberg, “Fotoğraflar hala Instagram’ın önemli bir parçası ve tam ekran bir ana sayfa akışında görünme biçimlerini iyileştirmenin yolları üzerinde çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı

Meta ayrıca Facebook uygulamasında, arkadaşlarından ve takip ettikleri sayfalardan gelen gönderiler yerine, kullanıcıların akışlarına daha fazla “önerilen” içerik ekleyecek büyük bir yenileme planladığını duyurdu. Zuckerberg, değişikliklerin yalnızca kullanıcıların mevcut sosyal grafiklerine güvenmek yerine, YZ odaklı önerilere yönelik daha geniş bir dönüşün parçası olduğunu söyledi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.