Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bu Apple Kimliği Etkin Değil Çözümü: Güncel ve Etkili Yöntemler

iPhone veya iPad'inizi kullanırken karşınıza çıkan "Bu Apple kimliği etkin değil" hatasının çözümünü anlatıyoruz.

Bu Apple kimliği etkin değil çözümü ile karşınızdayız ve aşağıdaki yöntemleri takip ederek bu can sıkıcı sorununuza son vereceğiz. Apple, dünyanın en büyük ve en sadık müşteri tabanına sahip şirketlerinden birisi ve bunun en büyük sebeplerinden birisi ise sorunsuz teknik destek süreci diyebiliriz. Ancak bu ekosistem içerisinde de bazı can sıkıcı hatalar mevcut.

Öncelikle açıklayım; bu Apple kimliği etkin değil ne demek? Daha önce Apple hesabınızı hiç kullanmadıysanız veya bir süredir hesabınızı hiç kullanmadıysanız, bu hatayla karşılaşırsınız. Hesabınızı hiç kullanmadıysanız, yeni bir hesaba ihtiyacınız olacak. Eğer hesabınızı bir süredir kullanmadıysanız, yeniden etkinleştirmeniz gerek. Gelin, iki süreci de sizlere detaylarıyla anlatalım.

Bu Apple Kimliği Etkin Değil Çözümü

Hesabınız App Store ve iTunes da devre dışı bırakıldı çözümü pek zor değil ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi, hesabınızı daha önce hiç kullanmadıysanız ve geç giriş yaptıysanız, yeni bir hesap açmanız gerek. Hesabınızı bir süredir kullanmadıysanız ve hesabınız etkin değil uyarısı alıyorsanız, hesabınıza giriş yaparak yeniden aktifleştirmeniz mümkün.

Önce İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Bu Apple Kimliği Etkin Değil Çözümü: Güncel ve Etkili Yöntemler

Bu Apple kimliği etkin değil çözümü için detaylı adımlara geçmeden önce internet bağlantınızda bir sorun olmadığından emin olun ve boşa vakit kaybetmeyin. İnternet bağlantınız sorunlu olunca da karşınıza çıkabilen “Hesabınız Etkin Değil” hatasını gidermek için WiFi kullanıyorsanız mobil veriye, mobil veri kullanıyorsanız WiFi’ye geçiş yapın.

Apple Kimliğinizi ve Şifrenizi Güncelleyin

Bu Apple Kimliği Etkin Değil Çözümü: Güncel ve Etkili Yöntemler

İnternetinizde sorun yoksa ve halen “Bu Apple kimliği etkin değil” hata mesajını görüyorsanız, Apple Kimliğinizin herhangi bir nedenle devre dışı bırakılmış. Tek yol, sorunu çözmek için Apple Kimliğinizi ve parolanızı güncellemeniz olacak:

 • iPhone veya iPad’inizde Ayarlar uygulamasını açın.
 • Ekranın üst kısmındaki Apple Kimliğinize dokunun.
 • Karşınıza çıkan ekrandan “Apple Kimliğini Güncelle” seçeneğine dokunun.
 • Yeni Apple Kimliğinizi ve parolanızı girin.
 • Değişikliklerinizi kaydetmek için “Güncelle” düğmesine dokunun.

Hesaplarınızdan Çıkış Yapıp Tekrar Girin

Bu Apple Kimliği Etkin Değil Çözümü: Güncel ve Etkili Yöntemler

Önceki adımlar sorunu çözmediyse, Apple Kimliğinizden çıkış yapmayı ve ardından tekrar giriş yapmayı deneyin. Ayarlar > [Adınız] > iCloud > Çıkış Yap‘a gidin. Ardından, aynı Apple Kimliği ve parolayla tekrar oturum açın. Bu da sorunu çözmediyse, diğer adıma geçmeden önce telefonunuzdaki güncellemeleri de bir kontrol edin:

Ayarlar Uygulamasını açın; iTunes ve App Store‘a dokunun. Ekranın üst kısmındaki Apple Kimliğinize ve ardından Apple Kimliğini Görüntüle‘ye dokunun. Ödeme Bilgileri’ne dokunun, ardından ödeme yönteminizi güncelleyin. Son olarak, Ayarlar > iTunes ve App Store > Apple Kimliğinize > Oturumu Kapat dedikten sonra bir kez daha oturum açın.

Üçüncü Taraf Uygulamaları Kullanın

Bu Apple Kimliği Etkin Değil Çözümü: Güncel ve Etkili Yöntemler

Yukarıdaki yöntemlerin hiçbirisi sizin için “bu Apple kimliği etkin değil çözümü” olmadıysa, Dr.Fone – Sistem Onarımı (iOS) gibi üçüncü taraf bir uygulama kullanabilirsiniz. Bu profesyonel iOS sistem onarım aracı ile sorunu çözebilirsiniz:

 • Dr.Fone’u bilgisayarınıza indirip yükleyin.
 • Ardından iPhone/iPad’inizi bir USB kablosu kullanarak bilgisayara bağlayın ve Dr.Fone’u başlatın.
 • Dr.Fone’un ana ekranında “Standart Mod“u seçin ve “Start“a tıklayın.
 • Cihazınız algılandıktan sonra, donanım yazılımı paketini indirmek için “Download“a tıklayın.
 • Apple Kimliği etkin değil hatasını düzeltmeye başlamak için “Fix Now”a tıklayın.

Apple Destek ile İletişime Geçin

Apple Destek

Yukarıdaki adımların tümünü denediyseniz ve sorunu hala çözemiyorsanız yardım için Apple Destek ile iletişime geçin. Son olarak, etkin olmayan ancak daha önceden kullandığınız bir Apple Kimliğiniz varsa, aşağıdaki adımları izleyerek hesabınızı yeniden etkinleştirebilirsiniz:

 • Apple Kimliği hesap sayfanızda oturum açın.
 • Güvenlik bölümüne gidin ve Düzenle‘yi tıklayın.
 • İki adımlı doğrulama altında, Güvenilir Telefon Numarası alanının yanındaki Yeniden Gönder‘i tıklayın.
 • Güvenilir telefon numaranıza gönderilen doğrulama kodunu girin ve Doğrula‘yı tıklayın.
 • Bitti‘yi tıklayın.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.