Bobby Kotick Activision’dan Ayrılmayı Düşünüyor!

Son zamanlarda taciz iddialarıyla sık sık gündeme gelen Activision CEO'su Bobby Kotick bir rapora göre, şirketten ayrılmayı düşündüğünü belirtiyor.

Wall Street Journal’ın haberine göre Bobby Kotick, Activision’ın sorunlarını hızlı bir şekilde çözemezse ayrılmayı düşüneceğini söyledi.

Bobby Kotick’in taciz iddiaları hakkında şirket çalışanları istifası için imza toplamasından sonra, Wall Street Journal’a göre Activision CEO’sunun üst düzey yöneticilere kötü davranış problemini hızlı bir düzeltemezse şirketten ayrılmayı düşüneceğini söylediğini bildirdi.

Bobby Kotick Activision’dan Ayrılabilir

WSJ’nin kaynaklarına göre, geçen hafta Kotick hem Activision hem de Blizzard’ın üst düzey personeli ile toplantılar yaptı ve Cuma günü Blizzard ile yaptığı toplantı sırasında Kotick ayrılmayı düşüneceğini söyledi.

Bir de CEO, çalışanlar hakkında 16 Kasım’da video mesajı paylaştı.“Uygunsuz davranış için yeni sıfır tolerans politikası ilerlemekteyiz ve herhangi kınanması gereken davranış kabul edilemez.” dedi.

Bobby Kotick

Kotick ve Activision’daki diğer üst düzey yöneticiler, çalışanlarına sağlıklı bir işyerine bağlı olduklarına dair güvence vermek için geçen hafta birden fazla toplantı yaptı ve WSJ’nin kaynakları, Activision yöneticilerinin bir çevrimiçi toplantıda Kotick’e bazı personelin o ayrılana kadar verimsiz kalacağını söylediğini iddia ediyor.

Activision Blizzard çalışanları, Kotick’in görevden alınmasını talep etti, bir grev düzenledi ve şu anda “Bobby Kotick’in Activision Blizzard’ın CEO’su olarak görevden alınmasını ve hissedarların yeni CEO’yu seçmelerine izin verilmesini isteyen 1,784 çalışanın imzasını taşıyan bir dilekçe hazırladı.

Dizi ve film hayranı olan Hüseyin, 2 yılı aşkın bir süre ShiftDeleteNet'te editörlük yaptı. Şimdi ise içeriklerini Turkmmo'da üretmeye devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol