BlueStack X Android Oyunlarını Tarayıcıya Getiriyor

BlueStack X Android oyunlarını bulut tabanlı oyun akış servisi ile internet tarayıcılarına geldi.

PC emülatör kullanıcılarının yakından tanıyacağı uygulamalardan birisi olan BlueStack, yeni özelliklerle güncellenmeye devam ediyor. BlueStack tarafından yapılan açıklamaya göre BlueStack X Android oyunlarını tarayıcılarda oynanabilir hale getiriyor.

Son yıllarda Google, Nvidia, Sony ve Microsoft kendi bulut tabanlı oyun akış servislerini duyurmuştu. Bu servislerle birlikte kullanıcıların cihazları yüksek donanımlı olmasa dahi, yüksek internet bağlantısı ile birlikte oyunları stream ederek kendi bilgisayarlarında oynama imkanına kavuşuyordu.

Şimdilik PC ve konsol oyunları için sunulan bu servislere bir yenisi daha eklendi. BlueStack X Android oyunlarını tarayıcı üzerinden çalıştırabilecek.

BlueStack X Android Oyunlarını Buluta Taşıdı

Bu linke tıklayarak ulaşabileceğiniz BlueStack X, mobil oyuncularını sevindirecek bir özellik ile geliyor. Tüm kullanıcılar için açık betası başlayan servis ile birlikte şimdilik 14 Android oyunu tarayıcı üzerinden oynanabiliyor.

BlueStack X Android Oyunlarını

Desteklenen 14 oyun arasında Raid: Shadow Legends, Disney Sorcerer’s Arena ve Lords Mobile: Kingdom Wars oyunları bulunuyor. Kullanıcılar BlueStacks üzerinde yükleme ile 200’ün üzerinde oyunu oynayabiliyor.

Bulut temelli BlueStack X, Amazon’un AWS Graviton sunucularını kullanıyor. Sunulan servis tarayıcı ve bulut tarayıcı temelli olduğu için oyunlar Windows, Mac, Android, iOS, Chrome OS, Raspberry Pi, oyun konsolu ve akıllı TV cihazlarında da çalışabiliyor. BlueStack X’in beta sürecinden ne zaman çıkacağı şimdilik açıklanmadı ancak beta sürecinin çok uzun sürmeyeceğini söyleyebiliriz. Bu servis ile birlikte neredeyse tüm cihazlarda Android oyunlarını oynayabilmek daha şimdiden pek çok oyuncuyu sevindirmiş durumda.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol