Black Desert

MMORPG
Takip Et
9.4

Mükemmel

7.4

Kullanıcı

Black Desert Online – Battle Royale Modu Bugün Kapanıyor

BDO'da Shadow Arena sessiz sedasız kapanıyor.

Pearl Abyss bugün bir açıklama yaptı ve sevilen MMORPG oyunu Black Desert Online’da yer alan Shadow Arena adlı battle royale modunun bugün kapanacağını duyurdu. 10 Nisan 2019 tarihi itibariyle BDO’da artık battle royale modu yer almayacak.

Açıkçası karar biraz geç açıklandı ve pek çok kişi de böyle bir şeyi beklemiyordu. Fakat Black Desert Online geliştirici ekibi bunun için telafi paketleri hazırlayacağının sözünü veriyor.

Shadow Arena ilk olarak 8 Ocak 2019 tarihinde yayınlanan geliştirici mektubunda açıklanmıştı ve kısa süreli, deneysel bir mod oldu. PUBG ve Fortnite gibi battle royale oyunlarının yakaladığı popülarite üzerine, pek çok MMORPG oyununda da BR modları görmüştük. Bunlardan birisi de Black Desert olmuştu.

Peki battle royale modu neden kaldırılıyor? Yapımcının açıklamasına göre Shadow Arena adlı bu mod için çok fazla geliştirme süreci harcanıyor ve bunun yerine oyunun sandbox MMORPG mekaniklerine zaman harcamak ya da mevcut kısımları düzeltmek daha mantıklı olacak. Dolayısıyla artık bu ek moda vakit harcanmayacak.

Diğer yandan Pearl Abyss şu sıralar Black Desert Online’ın konsol sürümleriyle de uğraşıyor. Dolayısıyla iş yükleri de eskiye göre artmış durumda.

1 Yorum

  1. Ne kadar geç olsada alınan bu karak yerinde ve mantıklı olmuş. Bir MMORPG oyunu için Battle Royale modu çok saçma olmuştu ki zaten beceremediler. Hileler, Buglar vs. kapanması çok iyi olmuş o mod üzerinde hileler ile para kasan ekipleride umarım en kısa sürede tespit edip hesaplarını fes ederler.

    Yanıtla

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol