Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bir YouTuber, Dünyanın İlk PS5 Slim Modelini Yaptı (Video)

DIY Perks isimli bir YouTube kanalı, Sony'nin çıkarmasını beklemeden harika bir mühendislik becerisi ile kendi PlayStation 5 Slim modelini yaptı.

Her biri mühendislik harikası olan kendin yap projeleriyle tanınan YouTube kanalı DIY Perks, bu sefer de PlayStation 5’i masaya yatırdı ve Sony’nin yeni nesil oyun konsolunun ince versiyonunu yaptı.

Sony, yeni çıkardığı konsolların slim modellerini genellikle birkaç yıl sonra piyasaya sürüyor, ancak PS5’in büyüklüğü ve yaşadığı tedarik sorunları göz önüne alındığında ince versiyonun gelmesi biraz zaman alabilir. Daha fazla beklemek istemeyen Matt, sadece 1,9 cm kalınlığında bir PS5 Slim modeli yapmak için işe koyuldu.

PS5 Slim Sadece 1,9 Cm Kalınlığında!

ps5 slim

Projeyi geliştirirken pek çok hususa dikkat eden YouTuber, kendi yaptığı ince PlayStation 5 için özel su soğutma sistemi tasarladı. Özel kanallar yapmak için üç bakır levhayı ısı yardımıyla birleştiren Matt, ortaya süper ince ve estetik bir dış yüzey çıkardı. Video, projenin her bir aşamasını adım adım gösteriyor.

Matt, bakır levhaların maliyeti en az konsolun kendisi kadar olduğu için bunun ucuz bir proje proje olmadığı konusunda uyarıyor. Ayrıca süreç boyunca farklı başka maliyetlerin de olduğunu belirtiyor.

Maliyetten bağımsız olarak ortaya çıkan sonuç gerçekten çok etkileyici. Dahası, ev yapımı PS5 Slim, orijinali kadar iyi çalışıyor. Hatta Matt, cihazın soğutma sisteminin daha iyi olduğunu gösteren bazı sıcaklık raporları da paylaştı. İlgili videoyu aşağıdaki seyredebilirsiniz.

Projenin Yapım Süreci:

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.